Крим, реформи, енергобезпека, вакцинація: Зеленський провів зустріч із президентом Євроради

 

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем, який перебуває в Україні з візитом.

Переговори тривали у середу, 3 березня, в Маріїнському палаці, передає пресцентр ОПУ.

Окремо йшлося про ситуацію на Донбасі та в Криму. Глава Української держави подякував за санкції. Шарль Мішель укотре підтвердив, що Росія є не посередником, а учасником конфлікту.

Під час спільної заяви для ЗМІ президент відзначив важливість поїздки президента Європейської ради на Донбас 2 березня, адже “Шарль Мішель зміг на власні очі побачити ті жахливі наслідки, які спричиняє для України російська військова агресія”.

“Я щиро вдячний пану Президенту, Євросоюзу і його державам-членам за допомогу найбільш вразливим верствам населення на Донбасі. Йдеться про допомогу малому та середньому бізнесу, гуманітарну допомогу, інвестиції в життєво важливі об’єкти інфраструктури, підтримку громад та здійснення протимінної діяльності. Важливою для нас є також незмінна підтримка з боку Євросоюзу зусиль України, спрямованих на мирне врегулювання конфлікту”, – цитує Зеленського його пресслужба.

Президент України також подякував за послідовну політику ЄС щодо невизнання незаконної анексії Криму та зазначив, що Україна і Євросоюз однаково оцінюють ситуацію в тимчасово окупованому Криму, зокрема щодо системних порушень прав людини.

При цьому Володимир Зеленський наголосив, що для деокупації Криму потрібні більш дієві міжнародні кроки.

“Питання Криму має бути винесене на міжнародний порядок денний. Я виступив з ініціативою провести установчий Саміт Кримської платформи, що відбудеться в Києві 23 серпня. Його мета – створення дієвого механізму для деокупації наших територій і захисту прав людини на тимчасово окупованому півострові”, – зазначив він.

Президент України нагадав, що нещодавно ЄС схвалив новий глобальний санкційний режим за порушення прав людини. Володимир Зеленський повідомив, що виступив з ініціативою щодо запровадження таких санкцій щодо тих, хто чинить свавілля в тимчасово окупованому Криму.

“Це могло б стати потужним внеском Брюсселя у діяльність Кримської платформи”, – додав президент.

Йшлося під час зустрічі й про вакцини.

“Ми скоординували з паном президентом наші подальші кроки, зокрема щодо створення дієвого механізму передачі вакцини від ЄС до країн-партнерів”, – розповів він.

Під час зустрічі Володимир Зеленський та Шарль Мішель також обговорили й подальшу реалізацію реформ в Україні.

“Україна надзвичайно цінує всебічну допомогу Європейського Союзу. Ми вже досягли значних успіхів і маємо амбітні цілі на наше найближче майбутнє. Спільно з паном президентом Мішелем ми обговорили надзвичайно інтенсивний і насичений порядок денний відносин України та ЄС”.

Володимир Зеленський наголосив, що Україна залишається “цілковито відданою ефективній імплементації Угоди про асоціацію з ЄС”, але також прагне використовувати її гнучкість для того, щоб повніше долучитися до внутрішнього ринку Євросоюзу.

“Сьогодні ми звірили годинники щодо прогресу у реалізації наших домовленостей, які були досягнуті під час торішнього Саміту Україна – ЄС. Серед них – перегляд Угоди про асоціацію, інтеграція до спільного ринку ЄС, Угода про спільний авіаційний простір, макрофінансова допомога, рух до важливого “промислового безвізу”. Впевнений, що завдяки нашому регулярному діалогу з керівництвом інституцій ЄС і плідній роботі наших експертів, попри всі наявні виклики, ми зможемо реалізувати заплановане вже до цьогорічного, 23-го Саміту, який відбудеться у Києві”, – резюмував президент.

Глава держави також подякував Шарлю Мішелю за відверту та плідну розмову.

Президент Європейської Ради зі свого боку зазначив, що Євросоюз підтримує Україну у боротьбі з пандемією коронавірусу. Зокрема, ЄС виділив Україні 190 млн євро для подолання пандемії та 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги. Крім того, Європейський Союз допомагає нашій країні отримати вакцину з фонду боротьби з COVID-19.

Також Шарль Мішель наголосив, що ЄС підтримує імплементацію Мінських угод та дипломатичні зусилля задля відновлення суверенітету України.

Він подякував Володимиру Зеленському за реалізацію курсу реформ. ЄС продовжить підтримувати Україну на шляху реформ, зокрема у реформуванні судової системи.

Шарль Мішель запевнив, що ЄС намагається демонструвати якомога сильнішу солідарність з Україною, адже у нас не лише спільні інтереси, а й спільні цінності. Президент Європейської ради відзначив завзятість України під лідерством Президента Володимира Зеленського щодо реформування країни. Співрозмовники детально обговорили антикорупційну та судову реформи, ситуацію навколо Конституційного Суду.

“Судова реформа буде доведена до кінця і буде прозорою та справедливою. Щоб кожен українець міг довіряти судам і бачити, що вони функціонують для захисту їхніх інтересів та законів”, – наголосив Володимир Зеленський.

Також було обговорено питання “Північного потоку-2”. Президент Європейської ради відзначив важливість енергетичного питання для Європи, серед іншого для безпеки східноєвропейських країн. Сторони підтвердили спільне бачення енергетичної безпеки та щодо будівництва трубопроводу.

Співрозмовники обговорили підготовку до Саміту “Україна-ЄС”, який цього року відбудеться у Києві. Обидві сторони відзначили успішність торішнього Саміту. Глава держави подякував за перший транш макрофінансової допомоги Україні у 600 млн євро.

Крім того, порушувалося питання перегляду Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Українська сторона відзначила ефективність роботи в цьому напрямі – вже юридично зафіксовано початок перегляду для досягнення амбіції України як лідера регіону і в подальшому – членства в ЄС. Зокрема, йдеться про захист українського малого та середнього бізнесу у Євросоюзі, а також про співпрацю в питаннях цифровізації та зміни клімату.

Читайте також:
Президент Євроради Шарль Мішель розпочав візит в Україну: що в планах

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна