Справа Стуса: дебати відклали, Кіпіані готовий іти до Верховного Суду, якщо рішення буде на користь Медведчука

 

Автор книжки “Справа Василя Стуса” Вахтанг Кіпіані і видавництво “Віват”, у разі винесення рішення Київським апеляційним судом на користь Віктора Медведчука, звернуться до Верховного Суду.

Про це Кіпіані повідомив журналістам після засідання в апеляційному суді, передає “Укрінформ“.

Наразі, 19 лютого, апеляційний суд переніс на місяць дебати і рішення за скаргою Кіпіані на позов Медведчука, розповів автор книги в соцмережі.

Тепер я зрозумів, чому апеляційний суд не став вранці поспішати і переніс на місяць дебати і рішення за нашою скаргою на позов Медведчука. Чекав на рішення РНБОУ)

Опубліковано Вахтанг Кіпіані Пʼятниця, 19 лютого 2021 р.

“Я би хотів, щоб рішення суду було нормальним, тобто позов Медведчука було скасовано і книжка позбулася судового переслідування. Якщо цього не станеться в апеляційній інстанції, сто процентів ми підемо у Верховний суд. І я сподіваюсь, що це буде крапка, бо зрештою книжка історика Дмитра Чобота “Нарцис. Шляхи до політичного портрета Медведчука” теж пройшла всі ці кола пекла і зрештою була очищена Верховним Судом… Але все-таки я оптиміст, я хочу, щоб іменем України рішення виносилось вже зараз. Тобто щоб ми не розмазували цю історію ще на пів року чи на рік”, – сказав Вахтанг Кіпіані журналістам.

Він зазначив, що іноді судові засідання затягуються, тому що судді, на його думку, не знають, яке рішення винести.

“Я нічого не можу говорити про позицію суду, справді не розумію, але хотілося б, щоб з’ясування істини було саме тут, у залі суду, а не деінде, як це було в Дарницькому суді. На мій погляд, якщо людина включить голову і почує раціональні аргументи і те, що пропонує слухати адвокат Медведчука, то зрозуміє, що ми посилаємося на нове право, європейське судочинство, європейське право як таке і право людини коментувати, збирати інформацію. Наш візаві (адвокат Медведчука, – “Н”) посилається тільки на матеріали справи, що настільки смішно, адже ми знаємо, що в часи КГБ, КПСС була цензура і різні форми тиску на людей. Тож навіть стенограма судового засідання не є і не може бути єдиним джерелом нашого знання”, – прокоментував Кіпіані.

Журналіст назвав «глузливим» текст, виголошений адвокатом Медведчука, що, мовляв, не можна посилатись на самвидав, бо там немає прізвища людини, редакційних відомостей тощо.

“Звичайно, їх не було, бо за це система КГБ при асистуванні таких адвокатів, як Медведчук, людей садила до тюрем. Тому, відповідно, посилання тільки на газету “Правда” чи на матеріали судового процесу – це частина роботи історика. Решта роботи – це знайти свідчення, спогади, матеріали в інших архівах, матеріали самвидаву, періодичної преси”, – додав журналіст.

За його словами, перебіг судового процесу дає суспільству розуміння, хто є хто і чого хоче.

“Я думаю, що це з’ясування суспільству дає інформацію хто чого насправді хоче. Закрити рота всім, хто досліджує минуле, – це вже очевидно. І заборонити книжку по факту, бо ми звідти нічого вилучати не будемо – це категорична і одностайна позиція і мене як автора, і видавництва”, – заявив Кіпіані.

Як інформувала “Новинарня“, суд першої інстанції 19 жовтня 2020 року заборонив розповсюджувати тираж книги Кіпіані про Василя Стуса.

Читайте також:
РНБО запровадила санкції до Медведчука і Марченко за фінансування тероризму

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна