Додік заявив, що поверне викрадену в Луганську ікону. Але не Україні

 

Співголова президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік заявив, що поверне українську ікону, викрадену в Луганську, тим, від кого її отримав. Але йдеться не про Україну.

Про це він сказав у вівторок, 5 січня, інформує “Балканський оглядач”.

Додік виступив перед пресою після виходу з лікарні – останні 25 днів, протягом яких спалахнув скандал довкола подарованої главі МЗС Росії Сергію Лаврову української ікони, він лікувався від коронавірусу.

Додік заявив, що історія про ікону була сфабрикована в Боснії, і що Україна ніколи не піднімала питання про зникнення ікони.

“Це сімейна ікона. Навіть сьогодні влада в Україні не шукає цю ікону”, – вважає він.

Проте варто наголосити, що посольство України публічно наполягає на поверенні ікони.

Сьогодні Додік повторив попередню заяву свого офісу, мовляв, це “родинна ікона”, яка належала сім’ї з Республіки Сербської. Посольство України заявило, що не отримало жодних підтверджувальних документів про законність переміщення ікони на територію Боснії і Герцеговини.

Мілорад Додік заявив журналістам, що позиція посольства України нібито базується на повідомленнях ЗМІ, “на основі вашої брехні”, та пообіцяв повернути ікону тим, від кого її отримав.

“Я зателефоную людям, які дали мені цю ікону, я поверну її їм публічно, і нехай вони пояснять інші речі”, – сказав він.

Як повідомляла “Новинарня“, українську ікону главі МЗС РФ Сергію Лаврову 14 грудня подарував головуючий у президії Боснії і Герцеговини, сербський представник Мілорад Додік.
Посольство України у БіГ направило ноту до МЗС цієї країни з вимогою надати інформацію про походження позолоченої старовинної української ікони, яку Додік подарував Лаврову під час зустрічі в Сараєві.

Предстоятель Православної церкви України Епіфаній назвав “політичним жестом” у бік Росії інцидент із іконою в Сараєві.

У МКІП 21 грудня повідомили, що печатка, яка міститься на згаданій іконі, вказує на власність України.

23 грудня у МЗС Росії заявили, що за погодженням із дарувальником ікона була передана до посольства Боснії і Герцеговини у Москві.

Читайте також:
У Боснії вимагають відставки Додіка через скандал із українською іконою і Лавровим

У Мінкульті пояснили походження ікони, яку подарували Лаврову в Боснії

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна