В Україні вартість ремонту 1 км доріг зросла вдвічі, а ціни на матеріали майже не змінились, – CoST Ukraine

 

В Україні середня вартість одного кілометра поточного середнього ремонту доріг у 2020 році зросла до 11,194 млн грн – це на 91,6% більше, ніж у 2019 році.

Водночас вартість основних матеріалів, що використовуються в дорожньому будівництві, у 2020 році практично не змінилася.

Про це в четвер, 3 грудня, повідомив виконавчий директор ініціативи з прозорості CoST Ukraine Святослав Абрамов, передає “Інтерфакс-Україна”.

Згідно з інформацією публічного модуля аналітики ProZorro, середня вартість одного км нового будівництва в 2020 році склала 90,216 млн грн (-14,3%), реконструкції – 36,061 млн грн (-44,7%), капітального ремонту – 25,184 млн грн (+ 4%).

За словами Абрамова, водночас поточний середній ремонт наблизився до капітального ремонту за якістю виконання і обсягами проведення робіт. Крім того, збільшилася вартість через збільшення набору робіт, зокрема – зміцнення основи.

Також CoST Ukraine додали, що вартість основних матеріалів, що використовуються в дорожньому будівництві, у 2020 році практично не змінилася.

Зокрема, вартість бітуму 60/90 (станом на жовтень 2020 року) впала на 12% і становила 13,9 тис. грн; емульсії бітумної – впала на 8% і становила 14,7 тис. грн; емульсії бітумної модифікованої – впала на 2% і становила 17 тис. грн; щебенево-піщаної суміші С5 – підвищилася на 6% і становила 584 грн; щебенево-піщаної суміші С7 – підвищилася на 1% і становила 604 грн; асфальтобетонної суміші – впала на 1% і становила 2,6 тис. грн; щебенево-мастичної асфальтобетонної суміші – не змінилася і становила 3,4 тис. грн.

“Важливо розуміти, що застосування середнього поточного ремонту – це був вимушений захід. Так роблять з 2012 року. Його впроваджують, адже це найпростіший спосіб реалізувати проєкт у рамках будівельного сезону. Важко сказати, наскільки це ефективно зараз… Реальний результат побачимо через кілька років”, – сказав Абрамов.

“Якщо говорити про вартість поточного середнього ремонту, роботи виконані не просто так – зрізали асфальт і зверху щось накатали, а дійсно посилили основу, облаштували освітлення, бар’єрну огорожу. І це все є. Звичайно, з відкритими даними потрібно ще працювати, це є в Prozorro, їх потрібно аналізувати, і ми далі будемо шукати шляхи, щоби це все автоматизувати. Але роботи оплачені не просто так”, – прокоментувала під час брифінгу голова команди підтримки реформ при “Укравтодорі” Олександра Азархіна.

Читайте також:
Шмигаль пояснив, чому частина COVID-фонду пішла на дороги

Мільярд з COVID-фонду на ремонт доріг Прикарпаття забрало оточення Коломойського, – ЗМІ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна