Справа Марківа: омбудсмен прогнозує, що сторона обвинувачення звернеться в Касаційний суд Мілана

 

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова прогнозує звернення сторони обвинувачення нацгвардійця Віталія Марківа до Касаційного суду Мілана.

Про це Денисова сказала після прибуття Марківа в Україну в середу, 4 листопада.

“Сторона обвинувачення, як ми думаємо, буде подавати скаргу в Касаційний суд (Мілана). Але спочатку 90 діб треба дочекатися рішення до резолютивної частини, яку вчора оголосив Апеляційний суд Мілана. Потім вони (сторона обвинувачення – ред.) будуть подавати цю скаргу, а потім ми будемо знову захищати те, що наш Віталій не винен, у Касаційному суді. Звичайно, це робитимуть адвокати. Касаційний суд може або підтвердити рішення Апеляційного суду, або передати (справу – ред.) на розгляд в Апеляційний суд іншого регіону. Але ми, безумовно, будемо дотримуватися всіх норм Європейської конвенції з прав людини і будемо захищатися”, – сказала Денисова, яку цитує “Укрінформ”.

Стосовно того, чи подаватиме Марків позов до Європейського суду з прав людини, вона зауважила, що це вирішуватиме сам Віталій із своїми адвокатами.

“Але на сьогоднішній день є всі обставини, щоб такий позов подати”, – зазначила уповноважена ВР.

Читайте також:
Марків заявив, що винних у його ув’язненні треба притягнути до відповідальності

Як інформувала “Новинарня“, поліція Італії заарештувала старшого сержанта НГУ Віталія Марківа в аеропорту Болоньї 30 червня 2017 року. За даними ЗМІ, крім українського, він має також громадянство Італії, де країні постійно живе його мати. Туди він полетів у відпустку.

Марківа звинуватили в причетності до обстрілу 24 травня 2014 року біля Слов’янська на Донеччині, де загинули італійський фоторепортер Андреа Роккеллі та його російський перекладач Андрій Миронов, які перебували на боці бойовиків “ДНР”.

Обставини події на боці бойовиків “ДНР” описував фотожурналіст Вільям Роглон (Рогелон) з агентства Wostok Press, який теж перебував на місці обстрілу – він виступив свідком на боці обвинувачення.

12 липня 2019 року суд першої інстанції в місті Павія засудив Марківа до 24 років ув’язнення – попри наявність переконливих доказів у тому, що Марків не міг вчиняти той мінометний обстріл.

Офіційна довідка Національної гвардії України підтверджує, що підрозділи оперативного призначення НГУ в період з 20 березня до 4 серпня 2014 року комплектувалися виключно стрілецькою зброєю: автоматами і кулеметами, а артилерійського озброєння, в тому числі мінометів, в них не було, зокрема і в районі Слов’янська та гори Карачун.

За визнанням італійського прокурора на суді першої інстанції, старший сержант НГУ Марків не вчинив злочину убивства, але він нібито інформував командирів про рух цивільних осіб біля фабрики Zeus Ceramica, а ті, зі свого боку, контактували з військовослужбовцями ЗСУ, які з мінометів відкрили вогонь про групі іноземних журналістів.

Генпрокуратура України зверталася до італійської влади з вимогою надати ґрунтовні докази вини Марківа або негайного звільнити його.

Про те, що Україна готова надати італійському суду всі документи у справі Марківа, неодноразово заявляв також міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. МВС України провело відповідні слідчі експерименти на Карачуні.

17 травня 2019 року глава Аваков зустрічався з Марківим. Він та командувач Нацгвардії Микола Балан дали в суді Павії свідчення на захист Віталія.

Упродовж кількох років в Україні та за кордоном тривала акція “Free Markiv”. Учасники численних демонстрацій наголошували, що “справа Марківа” була побудована на російському наративі подій в Україні: “націоналісти, які прийшли до влади внаслідок перевороту”, “безжалісні карателі з добровольчих батальйонів, що вбивають цивільних”, “повстанці Донбасу, які шанують журналістів” тощо.

17 січня 2020 року Верховна Рада України ухвалила постанову, в якій депутати попросили президента і парламент Італії забезпечити прозорість, об’єктивність та неупередженість апеляційного провадження стосовно старшого сержанта Національної гвардії України Віталія Марківа.

Зрештою 3 листопада апеляційний суд Мілана виправдав Марківа. Його визнали не винним у загибелі Роккеллі.

Читайте також:
“Повернемо кожного”, – Зеленський привітав виправдальний вирок Марківу в Італії

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна