Окупований Крим може завадити вступу України до НАТО, – глава МЗС Литви

 

Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічус вважає, що перепоною вступу України до НАТО є не тільки триваючий конфлікт на Донбасі, але й російська окупація Криму.

Про це Лінкявічус сказав у інтерв’ю “Європейській правді”, яке опубліковане у вівторок, 27 жовтня.

“Звісно, нинішня ситуація, війна з Росією, грає не на вашу користь. Правила НАТО такі, що Альянс не запрошуватиме до членства державу, на кордонах якої триває війна – незалежно від того, хто є агресором, а хто жертвою”, – сказав Лінкявічус.

Він пояснив, що, на його думку, передусім перепоною для вступу України в Альянс є конфлікт на Донбасі. Однак пізніше додав, що кримське питання теж може стати проблемою.

“Звісно, те, що держава має проблеми зі здійсненням суверенітету та з територіальною цілісністю (йдеться про окупований Крим. – Н.), – це також важливий аргумент. Але в цьому разі має вагу те, що Україна не несе за це відповідальності, і це – важливий контраргумент. Але у кожному разі свого часу всі ці питання мають бути вирішені”, – сказав Лінкявічюс.

На уточнююче запитання, чи повинна Україна вирішити кримське питання до вступу до НАТО, він відповів ствердно:

“Звичайно, до членства. Але й запрошення до членства не прийде швидко, повірте. Це Україні теж треба розуміти. У Литви це забрало 10 років”, – заявив Лінкявічюс.

Водночас литовський міністр порадив Україні не фокусуватися на цих перепонах.

“Краще продовжувати реформи. І зміни повинні бути не лише у військовій сфері, але також у економіці, у питанні демократичних свобод. НАТО – це ж не просто про армію. Критерії НАТО багато в чому збігаються з тими, які потрібні для зближення з ЄС”, – сказав Лінкявічус.

Як інформувала “Новинарня“, генеральний секретар НАТО Єнс Столтеберг запевняє, що в його доповіді про майбутнє Альянсу до 2030 року буде відображено інтереси країн-партнерів, зокрема України та Грузії.

Читайте також:
НАТО створює космічний командний центр у Німеччині

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна