Президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв доручив уряду створити спеціальну групу та розробити дорожню карту щодо повного переходу на алфавіт, заснований на латиниці.
Про це в четвер, 22 жовтня, інформує “Радіо Свобода” з посиланням на його указ.
Документ повинен містити заходи, джерела й обсяги фінансування.
Мірзійоєв затвердив також Концепцію розвитку узбецької мови, вдосконалення мовної політики в 2020-2030 роках і програму її реалізації.
У цьому документі йдеться про те, що до 2030 року в країні 80% груп у дитячих садах повинні бути узбецькомовними, обсяг викладання мови повинен збільшитися з 84 до 110 годин на тиждень, також повинна бути створена програма з навчання для іноземців.
Від 1 квітня 2021 року також ще доручено визначати рівень знання узбецької мови і літератури серед керівників і видавати їм сертифікати.
Як інформувала “Новинарня“, в лютому 2018 року тодішній президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв затвердив новий казахський алфавіт на основі латинської графіки.
А також заборонив парламенту й уряду використовувати російську мову на своїх засіданнях і наказав розмовляти лише державною мовою.
Читайте також:
У Казахстані кандидата в президенти не допустили до виборів, бо не знає державної мови
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!