Назарбаєв підписав указ про перехід Казахстану на латинку

 

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав розпорядження про поетапне переведення абетки казахської мови з кириличної на латинську графіку.

Відповідний указ він видав у четвер, 26 жовтня, повідомляється на сайті президента в п’ятницю.

“З метою забезпечення переведення алфавіту казахської мови з кирилиці на латинську графіку постановляю затвердити алфавіт казахської мови, заснований на латинській графіці, що додається”, – йдеться в документі.

Уряду доручено утворити національну комісію з переведення абетки казахської мови на латинку й забезпечити поетапне переведення алфавіту казахської мови на латинську графіку до 2025 року.

Указ набирає чинності з дня його опублікування. Контролюватиме його виконання адміністрація президента.

Як інформувала “Новинарня“, Назарбаєв доручав уряду країни скласти графік переходу казахського алфавіту на латиницю ще у квітні 2017 року. Ці кроки казахстанської влади пов’язують із певним дистанціюванням від Росії.

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна