Секретар РНБО Олексій Данілов зазначає, що напередодні місцевих виборів спостерігається активізація окремих релігійних структур як інструментів антиукраїнської діяльності.
Про це в п’ятницю, 18 вересня, повідомляє пресцентр Ради національної безпеки та оборони.
“Одним з дієвих інструментів російської гібридної війни проти України є використання релігійних структур у форматі проведення різноманітних “конференцій”, “круглих столів”, “міжнародних форумів”, “хресних ходів”, – сказав Данілов, окреслюючи ризики та загрози, пов’язані з процесом підготовки та проведення виборів до місцевих рад, які мають відбутися 25 жовтня 2020 року.
Мета таких заходів – просування ідей так званого “руського миру”, виправдання російської агресії проти України, просування антиукраїнських тез російської пропаганди”.
За словами секретаря РНБО, подібна багаторічна діяльність спецслужб Російської Федерації в попередні роки стала одним з основних чинників, які зробили можливими тимчасову окупацію Кримського півострову та частини території Донецької і Луганської областей.
“Організаторам різноманітних “мирних форумів” хотілося би нагадати про кримінальну відповідальність за антидержавну діяльність і зазначити, що апарат РНБО України уважно відслідковує ситуацію в державі напередодні виборів, а правоохоронні органи України відреагують на будь-які спроби розхитування внутрішньополітичної ситуації”, – підкреслив Данілов.
За інформацією “Української правди”, на 21 вересня запланований так званий “міжнародний цивільний форум “Люди миру” – ініціатива релігійної місії УПЦ патріарха Філарета, який відмовився приєднуватися до новоствореної автокефальної Православної церкви України.
Задекларована мета – “включити в переговорний процес на Сході України усе суспільство, щоб почути думки і сформулювати побажання мирних жителів”.
Читайте також:
СБУ відзвітувала про викритих інтернет-агітаторів з Росії для втручання у вибори президента
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!