Вища рада правосуддя не підтримала відсторонення від роботи скомпрометованих суддів Окружного адмінсуду Києва Володимира Келеберди, Євгенія Аблова, Ігоря Качура, Олексія Огурцова та Ігоря Погрібніченка.
Про це йдеться в повідомленні ВРП 9 вересня.
Зазначається, що рішення ухвалені Вищою радою правосуддя ще 1 вересня.
Щодо суддів Погрібніченка, Огурцова та Келеберди ВРП вирішила повернути клопотання генпрокурору. Причиною повернення клопотання стало “порушення порядку повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення і, як наслідок, не набуття суддею статусу підозрюваного у кримінальному провадженні”.
Тоді як у відстороненні Аблова та Качура члени ради правосуддя взагалі вирішили відмовити. На думку ВРП, докази, якими обгрунтовують підозру судді ОАСК Аблову, здобуті шляхом, який не відповідає вимогам Кримінального процесуального кодексу. У ВРП також вважають, що Офіс генпрокурора не надав доказів того, що заступник Вовка може впливати на свідків чи підозрюваних. Таким чином пояснили у ВРП своє рішення і щодо Качура.
Раніше Вища рада правосуддя відмовилася відсторонити одіозного голову Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка, оскільки прокуратура не довела, що вручила підозру Вовку належним чином.
Перед засіданням НАБУ оприлюднювало записи про вплив Вовка на ВРП.
Як відомо, суддів ОАСК, голову Державної судової адміністрації України, колишніх високопосадовців та інших фізичних осіб підозрюють у створенні та участі у злочинній організації; захопленні державної влади; зловживанні впливом; втручанні у діяльність державних діячів та створенні штучних перешкод у діяльності ВККС та її членів. У провадженні також фігурують окремі посадовці інших державних органів у системі правосуддя, зокрема й ті, що покликані формувати доброчесний корпус суддів, слідкувати за додержанням ними законів та професійної етики.
За даними слідства, втілюючи план із захоплення державної влади, голова ОАСК Павло Вовк використовував своє широке коло зв’язків у цих органах: міг організувати подання штучних скарг до ВРП не тільки на непідконтрольних йому суддів з ОАСК, а й на суддів усіх інстанцій, які виносили “незручні” для нього рішення, у т.ч. на суддів Верховного Суду.
Читайте також:
Перед розглядом питання про відсторонення глави ОАСК Вовка
двоє членів ВРП відвідували офіс президента
“Шеф, давай вчудимо”: НАБУ оприлюднило записи “розмов суддів” Окружного адмінсуду Києва
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!