Ексдепутата Шепелєва засудили до семи років за хабар та втечу з-під варти

 

Деснянський районний суд Києва визнав колишнього народного депутата Олександра Шепелева винним у наданні неправомірної вигоди та втечі з-під варти шість років тому.

Про це в середу, 12 серпня, повідомила пресслужба офісу генерального прокурора, не називаючи прізвища депутата.
Про те, що йдеться саме про Олександра Шепелєва, пише “Судовий репортер” із посиланням на вирок суду від 7 серпня.

Слідство встановило, що обвинувачений упродовж червня-липня 2014 року двічі давав хабар інспектору Київського слідчого ізолятору, який виконував обов’язки начальника варти.

За це депутат отримував можливість користуватися телефоном, чим організовував собі втечу з-під варти.

Відтак, за змовою з іншими людьми, у тому числі конвоїрами СІЗО, він втік з Київської міської лікарні швидкої медичної допомоги.

Тепер його засудили до 7 років позбавлення волі зі штрафом 8 500 грн та з конфіскацією всього майна.

Наразі ексдепутат перебуває під вартою, доки вирок не набув чинності.

У судах слухаються ще декілька справ щодо нього за фактами організації умисних вбивств, організації озброєної банди, заволодіння державними коштами, замаху на вбивство свідка обвинувачення, організації фальсифікації кримінальної справи та іншими.

Як повідомляла “Новинарня“, Олександра Шепелєва затримали 8 лютого 2018 року. При собі в нього було посвідчення “МГБ ДНР”.

При цьому Шепелєв скардиться, що невідомі особи схопили його кількома днями раніше, утримували під Києвом і сильно побили – зламали носа, щелепу та ін.

Раніше у квітні 2017 року російські ЗМІ повідомили про затримання Шепелєва в Москві за ордером на арешт від Печерського районного суду Києва.

Олександр Шепелєв (1970 р.н., Горлівка) був народним депутатом V-VI скликань від Блоку Тимошенко, 2010 року перейшов до Партії регіонів. На виборах 2012 року до ВР не пройшов.

Кримінальну справу проти нього було порушено 2012 року. Із 2013 року Шепелев перебуває в міжнародному розшуку за підозрою у вчиненні злочинів, передбачених ст. 191 ч. 5 (розкрадання в особливо великих розмірах) та за ст. 115 (замах на вбивство) КК України.

Екс-депутат був затриманий на території Угорщини на початку липня 2013 року. Пізніше його екстрадували до України і заарештували. Згодом екс-нардепа перевели до лікарні, звідки він втік у липні 2014 року.
У вересні 2014 року Інтерпол оголосив Шепелєва знову в розшук. Менш ніж через рік він був затриманий у Підмосков’ї та заарештований московським судом. У серпні 2016 року він вийшов із російського СІЗО.
У квітнІ 2015 року Генеральна прокуратура України звернулася до генпрокуратури РФ із запитом про видачу Шепелєва. У серпні 2016 року в ГПУ повідомили, що Російська Федерація офіційно відмовила Україні в екстрадиції, імовірно через його співпрацю з ФСБ.

В Україні Шепелєву інікримінують зокрема причетність до розкрадання коштів “Родовід банку” на суму понад 220 млн. грн., а також участь спільно з бізнесменом Павлом Борульком в організації розкрадання держкоштів рефінансування Нацбанку на суму 315,3 млн. грн. у березні-травні 2009 року. Також його підозрюють в участі в скоєнні замаху на вбивство колишнього акціонера “Родовід банку” Сергія Дядечка.

Шепелєва називають близьким до екс-нардепа від “Регіонів”, олігарха Юрія Іванющенка – Юри Єнакіївського.

Читайте також:
Військова прокуратура почала розслідування “держзради” екс-нардепа Шепелєва

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна