Представництва України і Грузії при ООН виступили зі спільною заявою до 12-річчя російської агресії


 

Постійні представництва Грузії та України при ООН виступили зі спільною заявою з нагоди 12-річчя збройної агресії Російської Федерації проти Грузії.

Текст відозви оприлюднив речник постійного представництва України при Організації Об’єднаних Націй Олег Ніколенко.

“Україна як ніхто інший розуміє біль грузинів через війну й окупацію частини їхньої території.
“Бордеризація”, порушення прав людини, затримання і викрадення громадян, блокування гуманітарного доступу, дестабілізація безпекової ситуації. Таку реальність зараз проживають Абхазія та Цхінвальський регіон/Південна Осетія в умовах російської окупації.
Грузія бореться політико-дипломатичними методами за Абхазію та Цхінвальський регіон, а Україна – за Крим та Донбас. Спільні виклики варто долати спільними зусиллями“, – зазначив речник.

У спільній заяві Грузії та України сказано: “Ми засуджуємо продовження окупації та кроки до фактичної анексії грузинських регіонів Абхазія та Цхінвалі й закликаємо Росію негайно розпочати втілення своїх зобов’язань, відповідно до Статуту ООН, Гельсінського заключного акта, фундаментальних норм та принципів міжнародного права, а також Угоди про перемир’я від 12 серпня 2008 року, посередником у якій виступив ЄС, в частині відведення Росією своїх сил із міжнародно визнаної території Грузії й зміни її незаконного рішення стосовно визнання так званої незалежності грузинських регіонів Абхазія та Цхінвалі”.

Дипломати привітали дотримання Грузією угоди про перемир’я та грузинське одностороннє підтвердження й дотримання зобов’язання щодо відмови від застосування сил, а також закликали Росію до взаємності.

“Ми глибоко занепокоєні стосовно все погіршенням безпекової й гуманітарної ситуації, а також станом дотримання прав людини в окупованих регіонах Грузії, включаючи частіші російські військові навчання й посилену військову розбудову, процес інтенсифікації так званого “відмежування”, незаконні встановлення парканів із колючого дроту й інших штучних бар’єрів вздовж лінії окупації, етнічні дискримінації проти грузинів і серйозні порушення прав людини, серед яких: порушення права на життя, обмеження свободи пересування, незаконні затримання та викрадення й тривалі закриття так званих “пунктів перетину”, що ще більше дестабілізує ситуацію та серйозно впливає на безпеку й гуманітарні умови людей, які постраждали від конфлікту”, – йдеться в заяві.

Грузія та Україна закликали Росію “як державу, що має ефективний контроль, дозволити повний і безперешкодний доступ міжнародних правозахисних організацій до грузинських регіонів Абхазія та Цхінвалі”.

“Ми засуджуємо методи гібридної війни, які РФ посилено застосовує проти Грузії, а також сфабриковані пропагандистські міфи, які постійно спрямовують проти однієї з лабораторій Грузинського національного центру контролю за захворюваннями та громадським здоров’ям – центру Річарда Лугара, що грає важливу роль у боротьбі з COVID-19 у Грузії”, – зазначили представники Києва і Тбілісі.

Також дипломати “підтвердили свою цілковиту підтримку суверенітету й територіальної цілісності Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів”.

Читайте також:
“Треба віддати Ющенку належне”: 12 років тому російські бомбардувальники в Грузії збивалися українськими ракетами

 〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна