Відкладений через карантин “весняний” призов до війська виконали на 100%

 

У Збройних силах України закінчився “весняний” призов на строкову службу, що був відкладений через карантинні обмеження. План призову виконано стовідсотково.

Про це “Новинарні” повідомили в департаменті стратегічних комунікацій Міноборони, надавши дані управління зв’язків з громадськістю ЗСУ.

“Відповідно до Указу Президента України від 16.01.2020 № 13/2020 (із змінами), розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.02.2020 № 179-р (із змінами) в Україні завершено черговий призов громадян України на строкову військову службу, який було проведено протягом травня–липня 2020 року.
Як повідомили в Головному управлінні персоналу Генерального штабу Збройних Сил України, призовними комісіями та військовими комісаріатами (територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки) планове завдання виконано на 100%. Призвано та відправлено до військ (сил) усього 16 460 осіб, із них до: Збройних Сил України – 9 000 осіб; Національної гвардії України – 5 460 осіб; Державної спеціальної служби транспорту – 700 осіб; Державної прикордонної служби України – 1 300 осіб”, – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що нинішній призов на строкову військову службу “проводився в умовах пов’язаних із заходами, які здійснюються у державі з метою недопущення розповсюдження хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Тому, під час призову особлива увага зверталася на дотримання заходів визначених постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СOVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.

“Усім призовникам, перед відправкою у війська, за допомогою місцевих державних адміністрацій, проводилися відповідні тести на виявлення коронавірусної інфекції. Також молоде поповнення, яке надходило у військові частини, протягом двох тижнів розташовувалося окремо від іншого особового складу, з метою здійснення їхнього посиленого медичного спостереження, контролю та дотримання заходів протиепідеміологічної безпеки. Завдяки вжитим заходам не допущено виникнення небезпечної хвороби серед призовників та молодого поповнення, яке надійшло на комплектування військових частин”, – розповіли в пресслужбі.

Особливістю чергового призову стало відправлення до військових частин призовників у віці 18-19 років лише за їхнім власним бажанням (за відповідними заявами) та можливості надання відстрочок від призову на строкову військову службу випускникам закладів освіти цього року, які бажають навчатися для отримання наступного вищого рівня освіти.

“З метою забезпечення конституційних прав на здобуття освіти громадянам, які закінчують навчання у закладах освіти у червні–липні поточного року, керівництвом Збройних Сил України спільно з керівництвом Офісу Президента України та Міністерства освіти і науки України було доведено низку розпорядчих документів щодо вирішення зазначених питань”, – розповіли в управлінні зв’язків із громадськістю ЗСУ про розв’язання проблеми “призовників-вступників”, коли наклалися ЗНО і призов.

Нагадаємо, у квітні в Україні перенесли терміни весняного призову на строкову службу через коронавірус.

Читайте також:
На Львівщині весняний призов завершили на тиждень раніше: виконали план

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".