Уряд роздав усі 66 млрд грн із Фонду боротьби з COVID: найбільше “полікували” дороги. ІНФОГРАФІКА

 

Міністерство фінансів прозвітувало про витрати з Фонду боротьби з COVID-19. З’ясувалося, що вже витрачено всі кошти, закладені на боротьбу з коронавірусом, і найбільша частка пішла…. на ремонт автомобільних доріг.

Відповідний звіт Мінфін оприлюднив станом на 24 липня.

У Міністерстві нагадали, що цей Фонд був створений насамперед для фінансування додаткових видатків на охорону здоров’я та соціальних видатків, безпосередньо пов’язаних з епідемією COVID-19. Від початку у Фонд закладалося 64,7 млрд грн. Однак з урахуваннями змін, ухваленими законами України та рішеннями Кабміну, обсяг фонду склав 65,959 млрд гривень.

“Станом на 24 липня 2020 року Уряд розподілив 66 млрд грн коштів Фонду боротьби з COVID-19 за пріоритетними напрямами. Таким чином, обсяг виділених коштів з Фонду досягнув обсягу бюджетного призначення, затвердженого в державному бюджеті на 2020 рік для Фонду”, – ідеться в повідомленні.

Касові видатки коштів фонду станом на 23 липня склали 9,8 млрд гривень.

Насамперед 16 млрд виділено для системи охорони здоров’я, зокрема для забезпечення медиків засобами індивідуального захисту, для виплати їм підвищеної заробітної плати, закупівлі для лікарень необхідного обладнання, у тому числі апаратів штучного дихання, а також для будівництва, реконструкції та ремонту приймальних відділень опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах.

На фінансування фонду з безробіття пішло близько 7 млрд, з яких 2,7 млрд виділено на допомогу з часткового безробіття.

Ще 1,2 млрд виділено Мінсоцполітики для фізичних осіб підприємців, які не можуть працювати через карантинні обмеження і мають дітей віком до 10 років.

2,5 млрд грн спрямовано до МВС на доплати поліцейським, військовим НГУ та іншим відповідним категоріям, які забезпечують життєдіяльність населення.

Але більш як половина коштів Фонду – 35 млрд грн, або 53% – піде на реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг.

Новинарня” підготувала свою інфографіку за витратами Фонду боротьби з COVID-19, утвореного через секвестр багатьох інших витрат Верховною Радою 13 квітня:

Детальніше ознайомитись з напрямками використання коштів фонду боротьби з COVID-19, а також з касовими видатками за окремими напрямами можна на сайті Міністерства фінансів.

У Мінфіні нагадали, що термін дії Фонду розрахований на період карантину і наступні після його офіційного звершення 30 днів.

Як інформувала “Новинарня“, станом на 7 липня з COVID-фонду було використано 54 млрд грн (із загальної на той час суми 64,7 млрд грн).

Читайте також:
Шмигаль доручив Мінфіну провести аудит витрат коштів із “вірусного” фонду

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".