доповнено
Тристороння контактна група (Україна, Росія, ОБСЄ) за результатами відеоконференції досягла масштабних домовленостей щодо припинення всіх видів вогню, заборони наступальних дій, БПЛА та інших безпекових заходів на Донбасі.
З українського боку про це повідомив колишній радник секретаря РНБО Сергій Сивохо. Також відповідний звіт ввечері в середу, 22 липня, поширила пресслужба офісу президента України.
“Радісна новина від Тристоронньої контактної групи: нарешті-то погодили і підписали пакет додаткових заходів із припинення вогню”, – написав він у фейсбуці.
“Заборона стосується розвідувально-диверсійної діяльності, наступальних операцій, використання безпілотників, снайперського і будь-якого іншого вогню, розміщення важкої техніки та артилерії в населених пунктах тощо.
У документі передбачені й заходи дисциплінарного впливу до порушників наказу”, – заявив Сивохо.
За його словами, нові домовленості набудуть чинності з 27 липня.
“Сподіваюся, вони не залишаться тільки на папері. Мир нам”, – додав діяч, близький до офісу президента Зеленського.
ДОПОВНЕНО. Офіс президента України назвав ці рішення “проривом у роботі ТКГ”.
“Згідно з ухваленим рішенням, з 00:01 27 липня 2020 року має дотримуватися режим повного та всеосяжного припинення вогню.
Прорив у роботі ТКГ в цьому напрямку є результатом ефективної роботи української делегації за підтримки наших міжнародних партнерів у Берліні й Парижі, а також роботи політичних радників і глав МЗС країн – учасниць Нормандського формату”, – зазначили на Банковій.
У пресрелізі йдеться про те, що “на засіданні ТКГ сторони за посередництва ОБСЄ домовилися про застосування заходів з посилення режиму припинення вогню до повного врегулювання міжнародного збройного конфлікту на території українського Донбасу. Відповідні заходи погоджені на ТКГ Україною та Росією й підтримані ОБСЄ”.
“Режим дотримання повного та всеосяжного припинення вогню у разі, якщо він буде дотриманий іншою стороною, є базовою передумовою реалізації Мінських домовленостей і відкриває шлях до виконання інших положень цих домовленостей”, – вказали у Зеленського.
“Україна вкотре підтвердила повну готовність до дотримання досягнутих на грудневому саміті в Парижі домовленостей на рівні лідерів країн–учасниць Нормандського формату та прихильність до виконання Мінських угод. СММ ОБСЄ сприятиме та підтримуватиме виконання цих заходів”, – сказано в повідомленні.
Зазначається, що на ТКГ в межах політичної групи було наголошено, що “повне та всеосяжне припинення вогню є базовою передумовою для політичного врегулювання”. А вибори на тимчасово окупованих територіях України можливі виключно після всеосяжної деескалації; після виведення іноземних військових підрозділів і техніки, роззброєння незаконних збройних формувань; відновлення контролю з боку уряду України над українсько-російським кордоном; виключно згідно із законодавством України та з дотриманням Копенгагенських стандартів ОБСЄ.
“У межах гуманітарної групи українська сторона, як і було домовлено, передала списки осіб на взаємне звільнення та очікує на те саме від іншої сторони”, – розповіли також в ОП.
Факт масштабних домовленостей підтвердили і бойовики ОРДЛО, які в мінській групі є частиною російської сторони.
“Учасники [Тристоронньої] контактної групи на відеоконференції затвердили пакет додаткових заходів посилення і контролю чинного перемир’я”, – ідеться в повідомленні так званого “міністерства закордонних справ ДНР”.
“Сьогоднішнє засідання принесло довгоочікувані результати в частині погодження та затвердження сторонами пакету додаткових заходів контролю чинного режиму припинення вогню, який складається з найважливіших вимог до сторін”, – зазначили в Донецьку й додали, що “вже з 27 липня 2020 року набудуть чинності відповідні накази керівництва “народної міліції” (НЗФ ОРДО, фактично – 1-й армійський корпус ЗС Росії на Донбасі – “Н”) і збройних формувань України про додаткові заходи щодо підтримки й дотримання чинного безстрокового режиму припинення вогню на весь період до повного всеосяжного врегулювання конфлікту”, – ідеться в повідомленні.
“ДНРівці” зазначили, що домовленості з Києвом стали можливі завдяки їхній “наполегливій позиції і її принциповій підтримці з боку Російської Федерації”.
Також сторона окупаційних військ вказує на те, що з 21 липня 2019 року на Донбасі було оголошено “безстроковий режим припинення вогню”, а сьогодні “підписані конкретні заходи для його контролю”.
Нагадаємо, напередодні засідання ТКГ окупаційні війська на Донеччині вбили восьмого українського військового з початку місяця.
Попереднього тижня окупанти під Зайцевим скоїли воєнний злочин, розстрілявши евакуаційну групу українських військ, яка за домовленістю через СММ ОБСЄ ішла забирати офіцера, що підірвався в “сірій зоні”. Унаслідок подій 13 липня загинули три морські піхотинці ВМС ЗСУ.
Читайте також:
“Війна без правил повернулася”. Репортаж з-під Зайцевого, де росіяни підло порушили Женевську конвенцію
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!