Кабмін розблокував фінансування кримськотатарського телеканалу ATR

 

У середу, 6 травня, уряд вніс зміни до порядку використання бюджетних коштів на фінансування підтримки системи державного іномовлення, яке передбачає фінансування роботи телеканалу АТR.

Про це інформує Урядовий портал.

Згідно з документом, кошти скерують на оплату послуг супутникового зв’язку, оренду телевізійного обладнання та приміщень, оплату послуг по використанню та придбання об’єктів авторського права.

Прийнята постанова створить правові передумови для подальшого фінансування телеканалу AТR.

Видатки на фінансування AТR, відповідно до закону про Держбюджет на 2020 рік, передані від Мінсоцполітики до МКІП.

Нагадаємо, власник телеканалу Ленур Іслямов зазначав, що останні кілька місяців співробітники працювали “на повному альтруїзмі”, а через недофінансування довелося скоротити не тільки кількість випусків новин, а й прямі ефіри з Криму.

22 січня Голова Верховної Ради Дмитро Разумков зазначив, що звернень з приводу того, що кримськотатарський телеканал ATR опинився на межі закриття через недофінансування, не було.

Тодішній міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський написав у своєму Тelegram-каналі, що поточний обсяг державної підтримки для кримськотатарського телевізійного мовлення, передбачений державним бюджетом на 2020 рік, становить 50 мільйонів гривень.

Після незаконної анексії Криму колабораціоністська влада не дала ліцензію на мовлення каналу ATR, що належить Ленуру Іслямову – організатору антиросійських акцій на межі з окупованим півостровом.
17 червня 2015 року канал, орієнтований на кримських татар, відновив мовлення з Києва.
Згодом ATR заявив про відсутність фінансування з держбюджету України та про намір переїхати у Литву.
У Криму канал заблокували навіть в інтернеті.
У грудні 2016 року президент Петро Порошенко підписав закон, відповідно до якого приватний кримськотатарський телеканал ATR мають фінансувати з держбюджету України. Відтоді ATR отримував фінансову підтримку з державного бюджету за рахунок бюджетної програми розселення та облаштування кримських татар та осіб інших національностей, депортованих із території України.

У другій половині 2019 року ATR недоотримав від держави 15 млн грн.
На початку 2020 року канал ATR опинився на межі закриття через призупинення фінансової підтримки з держбюджету.

Читайте також:
Канал для ОРДЛО і Криму “Дом” відмовився транслювати 9 травня контент УІНП про Другу світову війну, – Дробович

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна