Обмежений доступ на бази, скорочення тренувань та боротьба з фейками: як армії світу протидіють коронавірусу

 

автор: Олена Лисенко
голова комунікаційного напрямку ГО “Юридична сотня”

В умовах пандемії COVID-19, серед іншого, існує великий ризик послаблення національної оборони – у випадку поширення коронавірусу серед військовослужбовців.

Усвідомлюючи цю небезпеку, керівництво армій різних держав запроваджує превентивні заходи для запобігання епідемії. У кожному війську вони свої, адже єдиного підходу до протидії коронавірусу не існує.

Нижче наведений досвід різних країн щодо запобігання зараженню військовослужбовців, який може стати корисним і для керівництва Збройних сил України. 

США

Міністерство оборони США заявило, що з метою протидії коронавірусу скорочує масові заходи, запроваджує вимірювання температури перед входом в окремі приміщення та переводить частину працівників на дистанційну роботу.

Згідно з повідомленнями на сайті армії США, одним зі способів боротьби з коронавірусом є тестування та відправка на карантин осіб, у яких є підозра на захворювання.

Крім того, змінилися способи проведення тренувань військовослужбовців. Зокрема морські піхотинці, які відомі своїми інтенсивними фізичними навантаженнями, зараз мають скорочену і полегшену програму тренувань.

Солдатам радять дотримуватися соціального дистанціювання та стежити за гігієною. Рекрутингові центри переведено у дистанційний режим, набір нових людей відбувається через соціальні мережі.

Фахівці, які виготовляють парашути для 1-ї групи сил спецоперацій армії США, тимчасово переключилися на пошиття захисних масок. Фото: Twitter @DeptofDefense

Окрім того, осіб, які раніше служили в армії на посадах військових медиків, запрошують повернутися на службу і долучитися до боротьби з пандемією.

Військовослужбовцям, які повинні були звільнятися, надали можливість продовжити службу ще на кілька місяців, оскільки в період пандемії їм було б складно знайти роботу. 

Велика Британія

Для популяризації заходів профілактики захворювання на COVID-19 Національна служба охорони здоров’я Великої Британії зняла для армії відеоролик про те, як правильно мити руки, та поширила пам’ятки з покроковою інформацією про дії у випадку появи симптомів.

На своєму сайті британські Збройні сили інформують, що особи, які мають симптоми коронавірусу чи контактували з хворими на коронавірус, повинні бути відправлені на карантин на 14 днів. Діяльність рекрутингових центрів перенесли в онлайн формат, а також обмежили закордонні поїздки для військовослужбовців.

Маштабні фізичні тренування призупинені до травня.

Сайт Британської армії окремо наголошує на важливості отримання інформації з перевірених джерел та вказує на велику кількість фейків, які стосуються діяльності армії в період пандемії. Зокрема, сайт розвінчує фейки про нібито приготування Британською армією гігантської лазаньї на стадіоні Вемблі або повідомлення про скорочення виплат військовослужбовцям на 80%, яке поширювали невідомі у месенджері WhatsApp.

Ізраїль

Сайт армії Ізраїлю має окремий детальний розділ, присвячений боротьбі з коронавірусом. Керівництво армії закликало об’єднати сили у боротьбі з пандемією, зокрема, уникати великих скупчень людей, дотримуватися гігієни та не тиснути один одному руки при зустрічі.

В армії відбувається тестування солдатів на коронавірус. Тих, хто захворів або контактував із хворими, направляють на карантин.

Поїздки за кордон обмежено, а солдати, які повернулися з-за кордону, повинні пройти 14-денну обсервацію.

Ізраїльські військові здають кров, щоб поповнити дефіцит у банках крові через зменшення кількості донорів під час карантинних заходів. Фото: Twitter @IDF

Також у Збройних силах Ізраїлю діє обмеження на зустрічі – у них може брати участь до 10 людей.

На зборах, які проводяться у закритих приміщеннях, можуть бути присутні не більше 30, а на відкритому повітрі – не більше 100 людей, при цьому всі повинні зберігати між собою дистанцію у 2 метри.

Цивільним особам заборонено відвідувати територію військових баз, окрім крайньої потреби. Впроваджуються спеціальні правила проходження служби на відкритих та закритих військових базах. Ті особи, які проходять службу у закритих військових базах, повинні залишатися на їх території. Якщо військовослужбовець контактував з особою, яка перебуває на карантині, вхід на базу йому буде заборонено.

Для солдатів, які працюють на відкритих базах, запроваджено змінний графік роботи, під час якого вони повинні обмежити спілкування один з одним. Після кожної зміни проводиться дезінфекція бази.

Військовослужбовцям з температурою вище 37,5 С входити на територію баз заборонено.

Поза межами частин військові повинні зберігати дистанцію у 2 метри з цивільним населенням. Солдатам також рекомендують обмежити користування громадським транспортом, для цього забезпечується транспортування військовослужбовців між базами. 

Польща

Збройні сили Польщі наголошують, що їхнім стратегічним завданням є зменшення ризику зараження коронавірусом військовослужбовців та членів їх родин.

Армія зменшує кількість тренувань, солдати будуть звільнені від ротаційної підготовки, що проводиться у військових частинах. При цьому не буде інтегрованої підготовки, а також базової та компенсаційної підготовки солдатів.

У рамках підготовчих заходів були проведені тренінги для військових медиків. 

Грузія

Більша частина Міністерства оборони Грузії перейшла на дистанційну роботу.

Для уникнення поширення коронавірусу у Збройних силах Грузії та захисту здоров’я членів їхніх родин, військовослужбовці зобов’язані залишатися в казармах, їм заборонено покидати військові бази.

Грузинська армія допомагає проводити температурний скринінг громадян та дезінфікувати автомобілі. Фото: Twitter @GharibashviliGe

Читайте також:
У Генштабі ЗСУ дали рекомендації з протидії поширенню коронавірусу серед військових

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".