Прем’єр Польщі Моравецький хоче полетіти до РФ у річницю Смоленської катастрофи

 

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький має намір полетіти до Росії в десяту річницю Смоленської катастрофи.

Про це в середу, 1 квітня, ефірі Polsat News заявив речник уряду Польщі Пьотр Мюллер.

“Зараз очікуємо підтвердження можливості щодо проведення усіх процедур, пов’язаних з потенційним візитом до Смоленська, а також на відповідь російської сторони”, – сказав Мюллер.

За його словами, якщо не буде технічних, фактичних і дипломатичних перешкод, то Моравецький хотів би взяти участь в урочистостях 10 квітня.

У лютому Польща дипломатичними каналами звернулася до Росії щодо організації візитів перших осіб Польщі у чергові річниці Катинського злочину та Смоленської катастрофи.

Канцелярія президента Польщі спочатку також не виключала візит до Росії глави Польської держави Анджея Дуди.

Згодом з’явилася інформація, що Дуда може поїхати 13 квітня до Харкова, де відвідає один з так званих катинських цвинтарів, на якому поховані польські військовослужбовці.

Однак після початку епідемії коронавірусу Дуда заявив, що плани поїхати до Харкова можуть бути скасовані.

Як відомо, цьогоріч відзначають 80-ті роковини Катинського злочину і 10 років від дня Смоленської катастрофи.

За рішенням вищого керівництва СРСР від 5 березня 1940 року було розстріляно приблизно 22 тисяч поляків, яких захопили у полон і вивезли у СРСР після окупації Польщі у вересні 1939 року.

Убитих поховали у братських могилах поблизу Катині, Твері, Харкова та у Биківні. Зокрема, в районі П’ятихатки на околиці Харкова поховано понад 3,8 тис. поляків з так званого “катинського списку”.

10 квітня 2010 року в авіакатастрофі під Смоленськом загинули 96 членів польської делегації на чолі з президентом Лєхом Качинським, які прямували до Росії на заходи до 70-тих роковин Катинського злочину.

Нагадаємо, нещодавно віцепрем’єр-міністр, міністр культури і національної спадщини Польщі Пьотр Глінський заявив, що Росія і надалі приховує імена злочинців, які безпосередньо відповідають за Катинську трагедію.

Читайте також:
Жертви Смоленської катастрофи загинули від вибуху ще до падіння літака – комісія

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна