На Тернопільщині звели блокпости, щоб не допустити приїзд евакуйованих з Китаю

 

Громада села Микулинці на Терновільщині у вівторок, 18 лютого, вийшла на протест після того, як напередодні в місцевих ЗМІ з’явилася інформація про те, що у розташований в цьому селі санаторій “Медобори” поселять на карантин евакуйованих людей з охопленого коронавірусом китайського міста Ухань.

Як передає “Новинарня” у середу, 19 лютого, з посиланням на ІНТБ, протестувальники вважають, що вони та їхні сім’ї будуть у зоні ризику, адже у “Медоборах” нема необхідного медичного обладнання для боротьби зі смертельним вірусом.

Водночас люди ігнорують той факт, що на карантин поселять лише людей без симптомів коронавірусу чи ГРВІ.

У сусідньому селі Конопківка, яке межує із санаторієм, мешканці вночі встановили блокпости і чергують біля них постійно.

Як інформує видання “20 хвилин”, офіційної інформації про можливе завезення на Тернопільщину евакуйованих з Китаю людей немає.

У МОЗ кажуть, що ще не визначили місця майбутнього перебування на карантині евакуйованих з Уханя українців, побоюючись паніки місцевих жителів.

Однак відомо, що в Україні буде два таких місця: одне основне, а інше – резервне.

Літак авіакомпанії SkyUp з евакуйованими з Китаю українцями, аргентинцями, росіянами й білорусами прибуде в Україну 20 лютого.

Згідно з останніми даними, по всьому світу було зареєстровано понад 74 000 підтверджених випадків зараження коронавірусом нового типу COVID-19, а також 2004 смертей.

Як інформувала “Новинарня“, в Китаї з грудня 2019 року реєструються випадки захворювання на пневмонію, спричинену новим коронавірусом (2019-nCoV), який досі не спостерігався у людей. Вважається, що вірус походить від заражених тварин на ринку морепродуктів та м’яса в місті Ухань.

Медики також підтвердили передачу невідомого вірусу від людини до людини. Хвороба супроводжується лихоманкою і нестачею повітря.

Місто Ухань у провінції Хубей ізолювали.

4 лютого в японському порту Йокогами поставили на карантин круїзний лайнер Diamond Princess, оскільки в одного з пасажирів виявили коронавірус 2019-nCoV. Під наглядом лікарів на судні перебувають близько 3700 осіб із 56 країн, включаючи членів екіпажу. На судні були 25 громадян України, всі вони члени екіпажу. Захворіли два українці. Їх разом з іншими інфікованими перемістили до шпиталю.

5 лютого стало відомо, що Україна отримала тестсистему для виявлення коронавірусу.

Читайте також:
РФ заборонила в’їзд громадянам Китаю через коронавірус

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.