Суд закрив справу “регіонала” Єфремова про голосування за “диктаторські закони”

 

Печерський районний суд Києва закрив кримінальну справу щодо колишнього лідера “Партії регіонів” Олександра Єфремова, а також екснардепа від “Комуністичної партії України” Сергія Гордієнка і екснардепа від “Партії регіонів” Олександра Стояна за звинуваченням у голосуванні за так звані “диктаторські закони” 16 січня 2014 року.

Про це повідомляє “Судовий репортер” з посиланням на ухвалу суду від 8 листопада.

Адвокати просили суд закрити справу, адже орган досудового слідства кваліфікував дії Єфремова, Гордієнка та Стояна як такі, що заподіяли тяжкі наслідки немайнового характеру.

Проте прийнятий у травні 2014 року закон у зв’язку з підготовкою до безвізового режиму з ЄС частково декриміналізував ці злочини, тому що передбачав виключно матеріальну шкоду. З обвинувального акту та клопотання адвокатів вбачається, що матеріальної шкоди не було завдано, потерпілі у справі відсутні, а цивільний позов не подавався. В ухвалі суду заперечень з боку прокурора не зафіксовано.

Адвокати вже неодноразово посилалися на цей закон, просячи закрити справу, проте раніше їхні клопотання не задовольняли. Суддя Печерського суду Віта Бортницька закрила справу, посилаючись на статтю Кримінального кодексу, що дозволяє закривати провадження після набуття чинності закону про декриміналізацію злочину.

Нагадаємо, 12 вересня ВАКС отримав від Солом’янського райсуду столиці матеріали справи щодо колишніх народних депутатів Єфремова, Стояна (“Партія регіонів”) і Гордієнка (“Комуністична партія України”), які обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 ККУ (зловживання владою або службовим становищем), ч.5 ст. 27 ККУ (співучасть у злочині), а також ч. 2 ст. 366 ККУ (службове підроблення).

“Диктаторські закони”, або “закони 16 січня”, були ухвалені парламентом в січні 2014 року, як вважається, із порушенням регламенту. Зокрема вони обмежували права громадян та давали владі більше можливостей для покарання учасників акцій протесту.

Єфремова затримали 30 липня 2016 року за підозрою у причетності до створення та діяльності угруповання “ЛНР”, дій із метою зміни меж території України та заволодіння майном “Луганськвугілля”. Також екс-“регіонала” звинувачують у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України).
Сам Єфремов усі звинувачення на свою адресу відкидає.

4 січня 2017 року Генеральна прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно Єфремова.

13 січня 2017 року Єфремова з Києва конвоювали до Старобільська, де він досі перебуває під арештом у СІЗО (суд щоразу продовжує такий запобіжний захід на два місяці).

1 квітня 2017 року Генеральна прокуратура закрила одне з трьох кримінальних проваджень щодо Єфремова – з приводу розпалювання ворожнечі, а суд виніс рішення про повернення йому застави в сумі 60 900 грн.
Тоді начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк повідомив: “Справа стосувалася публічних виступів Єфремова у період лютого – квітня 2014 року. За результатами розслідування, саме за фактом розпалювання міжнаціональної ненависті, її закрито. За висновками експертизи, саме такого різновиду злочину в цьому немає. Але ці заяви перевіряються у загальному контексті розслідування великої справи щодо сепаратизму. Їм ще дадуть оцінку”.

Щодо Єфремова було порушено ще два провадження – про зловживання службовим становищем і прийняття диктаторських законів ВР 16 січня 2014 року, а також про вплив на тендерні процедури вугледобувної промисловості у Луганській області.

У 1998-2005 роках Єфремов очолював Луганську ОДА.

22 липня Апеляційний суд Києва відпустив під цілодобовий домашній арешт ексголову фракції ПР Єфремова.

Читайте також:
Підривник одеського Управління СБУ отримав вирок та вже вийшов із СІЗО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна