У Криму під загрозою знищення опинилося 90 пам’яток архітектури

 

В окупованому Росією Криму через будівництво траси “Керч – Севастополь” під загрозою знищення перебувають 90 пам’яток архітектури.

Як повідомляє “Новинарня“, карту об’єктів археологічної спадщини, які потрапили під будівництво траси, підготувала громадська організація “Кримський інститут стратегічних досліджень”.

“У 2017–2018 році Російською Федерацією в окупованому Криму розпочато реконструкцію і будівництво нових обходів траси Керч-Севастополь. Нам вдалося локалізувати 90 об’єктів археологічної спадщини з точністю до декількох десятків метрів”, – цитує повідомлення Кримського інституту стратегічних досліджень “Укрінформ”.

При цьому в “Переліку пам’яток місцевого і національного значення, розташованих на території АР Крим” українським експертам вдалося ідентифікувати лише 15 об’єктів. Інші пам’ятки, які потрапили під будівництво траси, не були внесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Незаконна діяльність вищезазначених установ торкнулася кримських пам’яток різних періодів:

  • епохи бронзи;
  • еллінізму і римського часу;
  • раннього і пізнього Середньовіччя;
  • Нового часу.

Під час розкопок були виявлені житлові споруди і виробничі комплекси. Розкопки проводилися і на територіях окремих поховань і поховальних комплексів.

За даними громадської організації, незаконні “рятувальні археологічні роботи” проводилися співробітниками Інституту археології РАН, Інституту історії матеріальної культури РАН, Інституту археології та етнографії Сибірського відділення РАН та так званого “Інституту археології Криму РАН”, а також музеїв-заповідників Херсонеса, Бахчисарая, “Неаполя Скіфського” і так званого “Східно-Кримського музею-заповідника”, створеного на базі Керченського історико-культурного заповідника.

Як інформувала “Новинарня“, у червні 2019 року в Криму затопило історичну пам’ятку.

Читайте також:
Руйнування Пантікапею в Криму: МЗС майже півроку готує ноту протесту до РФ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.