В Україну заборонили ввезення російської дитячої літератури, що містила пропаганду

 

Державний комітет телебачення і радіомовлення відмовив ТОВ “Якабу трейд” у видачі дозволу на ввезення певної видавничої продукції, що виготовлена в Росії і містить ознаки пропаганди держави-агресора.

Про це “Новинарні” повідомили в пресслужбі Держтелерадіо у п’ятницю, 29 листопада.

Таке рішення ухвалили на підставі негативного висновку експертної ради Державного комітету телебачення і радіомовлення України з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України.

Зокрема, не дали дозвіл на ввезення з метою реалізації дитячої книги Тетяни Зарубіної “От динозавра до компота. Ученые отвечают на 100 (и еще 8 вопросов) обо всем” московського видавництва “Розовый жираф”.

Експерти зазначили, що окремі глави цієї книги написані в дусі російської пропаганди, яка зомбує дітей, що Росія є наддержавою, формуючи водночас зневагу до інших суверенних держав.

Загалом, починаючи з травня 2017 року Держкомтелерадіо видав 27 638 дозволів на ввезення видавничої продукції та надав 3 941 відмову у видачі дозволів.

Зокрема, на підставі негативних висновків експертної ради Держкомтелерадіо у зв’язку з невідповідністю Критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України, надали 268 відмов у видачі дозволів на ввезення 1 320 000 примірників видань антиукраїнського змісту, а також прийнято рішення про анулювання 1 виданого раніше дозволу.

Ще 3 673 відмови надали внаслідок подання суб’єктами господарювання не в повному обсязі пакетів документів, необхідних для одержання дозволу, або виявлення у поданих документах недостовірних відомостей.

Як писала “Новинарня“, раніше в Україну не “пустили” ще п’ять пропагандистських книг з Росії.

Читайте також:
“Сепар на сепарі”. Ветерани АТО в програмі “Окопна правда” виявились російськими пропагандистами

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.
[sendpulse-form id="91944"]