ССО у 2020 році залучатимуть до Сил реагування НАТО

 

Вже у 2020 році підрозділ українських Сил спеціальних операцій заступить на бойове чергування у складі Сил реагування НАТО (NATO Response Force, скорочено NRF).

Як повідомляє “Новинарня“, про це розказав один із офіцерів ССО Збройних сил України, передає “Радіо Свобода”.

У червні 2019-го року вперше в історії підрозділ з країни не НАТО, а саме 140-й центр Сил спеціальних операцій ЗС України, пройшов сертифікацію як підрозділ SOF і має право залучатися в Сили швидкого реагування НАТО.

Тим часом до акредитації та сертифікації за стандартами SOF НАТО готується ще один підрозділ Сил спецоперацій.

Також нещодавно українських офіцерів ССО залучали до оцінювання підрозділу хорватських спецпризначенців за вимогами NRF.

“Хорватія є членом НАТО, коаліцією вони забезпечені повністю – починаючи від транспортних засобів і гаджетів до в цілому бази за стандартами НАТО. Начебто все у наявності, утім, хорватський підрозділ до NRF не проходить. Поки що не готові”, – розповідає офіцер ССО ЗСУ зі складу оцінювачів.

“Зі свого боку, ми підказали їм помилки. Сподіваємось, у колег все вийде”, – додав співрозмовник.

Додамо, що NRF були створені на листопадовому саміті НАТО 2002 у Празі на заміну Союзного Командування Європи Мобільними Силами. Перші перемовини про реорганізації мобільних сил НАТО відбулись у серпні 2002 у Варшаві з ініціативи міністра оборони США Дональда Рамсфелда. СШР перебувають у постійній бойовій готовності.

Складаються з військ сухопутних, спеціального призначення, повітряних, морських сил, що готові впродовж 5 днів до проведення операцій евакуації чи реагування на кризові ситуації в усіх частинах світу. При значному військовому конфлікті (війні) повинні стримувати ворога до підходу основних сил до 30 днів.

Рішення про застосування СШР приймає Північноатлантична рада. Сухопутні сили СШР НАТО силою бригади здатні провадити операції вимушеного силового входу (forced-entry). Морські сили виконують роль ударної групи з авіаносцем, сухопутної і амфібійної груп. Повітряні сили здатні провадити до 200 щоденних вильотів. В операціях можуть використати спеціальні підрозділи.

Як інформувала “Новинарня“, 24 червня вперше в історії підрозділ з країни – не члена НАТО пройшов сертифікацію як підрозділ ССО (SOF) і має право залучатися в Сили швидкого реагування НАТО. Цією частиною став 140-й центр Сил спеціальних операцій ЗС України, що проходив відповідні іспити у Литві від західних колег.

Читайте також:
Острів Майський: як штучний насип у Чорному морі став базою “морських котиків” ССО ЗСУ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна