“Намібійські винятки”: Україна визнаватиме свідоцтва з ОРДЛО про народження та смерть

 

Україна визнаватиме свідоцтва про народження та смерть, видані на непідконтрольній території Донецької та Луганської областей.

Як повідомляє “Новинарня“, відповідну постанову прийняв Кабінет міністрів у середу, 23 жовтня, передає “Урядовий портал”.

“Уряд в розвиток так званих “Намібійських винятків”, сформульованих Міжнародним судом ООН та розвинутих у практиці Європейського суду з прав людини, запровадив механізм підтвердження автентичності медичних довідок, виданих на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей відповідними закладами охорони здоров’я та судово-медичними установами”, – пояснив міністр юстиції України Денис Малюська.

Зазначається, що ключовий принцип “Намібійських винятків” полягає у тому, що для захисту невід’ємних прав людини врахування окремих документів, виданих окупаційною владою, є допустимим. При цьому той факт, що відповідні документи беруться до уваги, абсолютно не означає визнання окупаційної влади.

Зазначається, що постанова розроблена у зв’язку з прийняттям Закону України від 18 січня 2018 року № 2268-VIII “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях”, яким передбачено, що діяльність збройних формувань Російської Федерації та окупаційної адміністрації Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що суперечить нормам міжнародного права, є незаконною, а будь-який виданий у зв’язку з такою діяльністю акт є недійсним і не створює жодних правових наслідків, крім документів, що підтверджують факт народження або смерті особи на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях.

“Для нас важливо наповнювати реальним змістом положення Конституції України, за якими людина визнається найвищою соціальною цінністю, а держава відповідає перед людиною за свою діяльність”, – додав Малюська.

Питання щодо підтвердження фактів народження та смерті на території ОРДЛО буде розглядати спеціально створена комісія.

Вона матиме інструменти для того, щоб за кожним зверненням з’ясувати дійсні обставини справи та видати відповідний висновок, який слугуватиме підставою для реєстрації органом ДРАЦС народження або смерті.

Як інформувала “Новинарня“, 2 травня 2019 року Верховний суд України дозволив визнавати документи, які видані так званою владою «ДНР/ЛНР» на окупованій території при призначенні пенсій. Суд дійшов висновку, що це необхідно для захисту прав мешканців непідконтрольних Україні територій.

Читайте також:
Більшість українців – проти “особливого статусу” ОРДЛО. СОЦІОЛОГІЯ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна