“Ідуть навіть на милицях”: в Україні стартувала переатестація прокурорів

 

Генеральна прокуратура розпочала проведення тестування прокурорів, які претендують зайняти посади у Офісі генпрокурора.
Як повідомляє “Новинарня“, про це в середу, 23 жовтня, інформує пресслужба відомства.

Зазначається, що розпочалося складання іспиту у формі анонімного тестування на знання та вміння у застосуванні закону і відповідність здійснювати повноваження прокурора в рамках атестації прокурорів Генеральної прокуратури України.

Сьогодні тестування вже пройшли чотири групи прокурорів, тобто близько 1 тисячі осіб, які подали заяви на проходження атестації і переведення на роботу в нові органи прокуратури. Остання – п’ята – група прокурорів складе цей іспит 24 жовтня.

Під час тестування кандидатам на посади прокурора потрібно за допомогою комп’ютерної техніки дати відповідь на 100 питань за 100 хвилин. За кожну правильну відповідь нараховується 1 бал. Результат кожного кандидата з’являється на екрані комп’ютера одразу після завершення тесту.

Прокурори, які набрали потрібну кількість балів (прохідний бал – 70) допускаються до наступного етапу атестації – тестування на загальні здібності та навички.

“Прокурори, які хотіли пройти тестування, прийшли сюди навіть на милицях. Тобто, великою мірою, нема страху, а є бажання все-таки довести свою професійну придатність і пройти атестацію”, – констатував заступник генпрокурора Віктор Чумак.

У відомстві нагадали, що тестування для прокурорів ГПУ проводиться в рамках атестації прокурорів на виконання Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури”. 1082 прокурори ГПУ подали заяви про намір пройти атестацію для переведення в Офіс генерального прокурора. Атестація прокурорів інших рівнів розпочнеться після створення Офісу Генерального прокурора 1 січня 2020 року.

Як інформувала “Новинарня“, 10 вересня Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури”.
19 вересня Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури”.
23 вересня президент підписав закон про реформу прокуратури.

218 прокурорів ГПУ, які відмовились від переведення до нових органів прокуратури і проходження атестації, буде звільнено.

23 жовтня 2019 року ГПУ не допустила до атестації прокурорів управління спецрозслідувань Олексія Донського та Сергія Горбатюка, які займалися розслідуваннями справ Майдану.

Читайте також:
“Хочемо крові”: Рябошапка пообіцяв притягати чиновників до відповідальності

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна