Катери українських ВМС класу Island прибули до військової гаванi

 

У середу, 23 жовтня, до військового причалу Практичної Гавані пришвартувались катери Військово-Морських сил Збройних сил України Р190 “Слов’янськ” та Р191 “Старобільськ”.

Про це повідомляє пресцентр Командування ВМС ЗСУ.

“Прибувши на борту вантажного корабля Ocean Freedom з міста Балтимор (штат Меріленд, США) два патрульних катери класу Island під керівництвом українських екіпажів та за участю іноземних експертів розпочнуть етап підготовки до експлуатації, після тривалого транспортування. “Слов’янськ” та “Старобільськ” пройдуть низку ходових випробувань, по завершенню яких, катери буде включено до складу Військово-Морських сил ЗС України”, – йдеться у повідомленні.

Військові наголошують, що комплектування бойовими одиницями такого класу є поетапним нарощуванням бойових спроможностей Військово-Морських сил, таке рішення є найбільш реалістичним з точки зору балансу ефективності-вартості.

Завдяки своїй швидкості, маневреності і озброєнню, такі катери здатні виконувати значний спектр завдань, які властиві класичним надводним кораблям.

За інформацією оборонного відомства, катери пройдуть розконсервацію після переходу та підтвердять свої характеристики на контрольних виходах у море. Адже, як відомо, обидва катери були виведені зі складу Берегової охорони США у 2017 році та були у законсервованому стані в очікуванні передачі їх Україні.

Крім того, катери будуть частково модернізовані: в Україні вже розробляють програму їхнього доозброєння. Потім відбудеться офіційна церемонія зарахування катерів до складу вітчизняного флоту.

За словами заступника начальника штабу Командування ВМС ЗСУ з євроінтеграції капітана 1 рангу Андрія Риженка, ці катери дуже економічні в експлуатації, за швидкості 12 вузлів витрата пального становить лише 150 літрів на годину.

“Таким чином запаси пального в 37 тонн дають змогу виконувати завдання протягом семи-десяти діб (за стандартом НАТО — це вимога для корвета). 30-річна практика застосування катерів у США показала їхню ефективність у різних погодних умовах морів і океанів”, — розповів капітан Риженко.

Передбачено, що у перспективі у складі національного військового флоту буде створено дивізіон багатоцільових патрульних катерів. Завдяки їхнім морехідним можливостям “Айленди” можна буде застосовувати як у Чорному та Азовському морях, так і в Середземному.

Основні завдання катерів: охорона портів, пунктів базування, морських шляхів, об’єктів морської індустрії України в межах виняткової морської економічної зони і, звичайно, спостереження за морською обстановкою і збір даних щодо судноплавства.

Як писала “Новинарня“, два катери типу Island були передані Україні 27 вересня 2018 року в Балтиморі в рамках візиту до США на той час президента України Петра Порошенка.

У червні 2019 року ці вже українські патрульні катери отримали назви та бортові номери – “Слов’янськ” (P191) та “Старобільськ” (P190).

У липні-вересні 2019 року постійні українські екіпажі катерів пройшли навчання в Балтиморі.

Після розвантаження в Одесі катери пройдуть модернізацію, після чого їх включать до складу ВМС.

Згідно з домовленостями, американські патрульні катери передані ВМС ЗСУ на безоплатній основі. При цьому українська сторона забезпечує 100-відсоткову передоплату загальної вартості супутніх послуг із дооснащення в розмірі 10,1 млн. доларів на термін до 18 місяців.

Катери класу “Айленд” будувалися верф’ю Bollinger Shipyards в Локпорті (штат Луїзіана) з 1985 по 1992 роки в кількості 49 корпусів (бортові номери WPB 1301 – WPB 1349) для Берегової охорони США. Мають повну водотоннажність 168 т, довжину 110 футів (34 м), осадку 2 метри, сталевий корпус і алюмінієву надбудову. Двовальна дизельна енергетична установка потужністю 6200 к.с. забезпечує швидкість до 29,5 уз. Екіпаж складає 16 осіб, автономність п’ять діб. Катери оснащені РЛС загального виявлення AN/SPS-73, моторним човном, штатне озброєння складається з 25-мм автоматичної артилерійської установки Mk 38 Bushmaster і двох-чотирьох 12,7-мм кулеметів М2НВ. Дальність плавання до 3000 миль.
Катери оснащені РЛС загального виявлення AN/SPS-73 та 5,4 метровим доглядовим човном Zodiak Hurricane 540. Також на фото помічено не демонтовані 25-мм артилерійські установки Bushmaster Mk 38 Mod 0, що дозволяє зробити припущення, що катери будуть передані Україні зі штатною зброєю.
Крайній доковий ремонт USCGC Cushing відбувся у 2014 році, а USCGC Drummond у 2012 році.

Читайте також:
Американські “Айленди” для ВМС України прибули в Одесу. ФОТО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна