Загороднюк прозвітував про роботу Міноборони за 50 днів нового уряду

 

Міністерство оборони за 50 днів роботи нового уряду провело аудит стану будівництва житла, погодило концепцію щодо держоборонзамовлення та відкрило шлях для здійснення закупівель товарів та послуг через Агенцію НАТО.

Про це повідомив міністр оборони Андрій Загороднюк на сторінці у Facebook, коментуючи роботу відомства за 50 днів.

“Реформувати армію під час збройної агресії РФ означає, що одні кроки ми повинні робити надвиважено, інші – з десятикратним прискоренням”, – написав він.

Загороднюк заявив, що новій команді Міноборони за ці 50 днів вдалося:

  • провести експресаудит стану будівництва житла (мова, зокрема про казарми поліпшеного планування та гуртожитки для контрактників). За результатами цього аудиту вивільнено кошти з т.зв. провальних об’єктів та спрямовано їх на введення в експлуатацію тих, що мають перспективу завершення вже до кінця року. Крім того, оптимізували кошти для проведення конкурсів на закупівлю понад 300 квартир штатно-посадового житла для військовослужбовців;
  • розробити та погодити концепцію нового закону про оборонні закупівлі. Цей документ має забезпечити конкурентність у сфері закупівель та знизити рівень “закритості” держоборонзамовлення. Це дасть можливість більш ефективного використання бюджетних коштів, передбачених на закупівлю для модернізації зброї і техніки. Це також зведе до мінімуму корупційні ризики у цій сфері;
  • ініціювати внесення змін до постанови уряду від 23 квітня 2014 р. № 117, які відкриють шлях для здійснення закупівель товарів та послуг через Агенцію НАТО з підтримки та постачання. Ці інновації дозволять за більш конкурентними цінами закуповувати сучасні та якісні продукти харчування та сухпайки для військовослужбовців.

За словами Загороднюка, через співпрацю із парламентом, ухвалили зміни до законодавства, що відкривають можливості створити в українському війську повноцінний сержантський корпус.

“Відтепер маємо нові військові звання, такі як: “рекрут”, “старший майстер-сержант”, “старший майстер-старшина”, “головний майстер-сержант” та “головний майстер-старшина”, що відповідає стандартам Альянсу”, – поінформував міністр.

В майбутньому Закон передбачає перегляд мотиваційного пакету, в тому числі принцип нарахування грошового забезпечення відповідно до практик, які існують в арміях держав-членів НАТО.

Урядовці уже розпочали розгляд стану “фрагментованих” інформаційних систем Міноборони та ЗСУ включно з дослідними конструкторськими розробками у цій сфері, аби також привести їх до стандартів НАТО, у відповідності з Federated Mission Network.

Міністр повідомив, що існує низка започаткованих проектів та інноваційних змін, робота над якими продовжується, і про її результати інформуватимуть окремо за кожним напрямком.

“Впевнений, що, звітуючи за 100 днів роботи нової команди оборонного відомства, ми зможемо представити більше результатів. Рухаємося далі”, – написав міністр оборони.

Нагадаємо, нещодавно міністр Загороднюк відмовився коментувати ймовірну втрату 30 населених пунктів під час розведення сил.

Читайте також:
Помер один із творців Міністерства оборони України, генерал Володимир Мулява

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна