Наступного року в Україні не буде жодної російськомовної школи

 

З вересня 2020 року російськомовні школи в Україні перейдуть на державну мову навчання.

Про це у четвер, 3 жовтня, в ефірі телеканалу “Прямий” сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад.

“Російськомовні школи (в Україні, — “Н”) ще є, проте з вересня 2020 року такі школи переходять на українську мову навчання. Школи мов меншин, які належать до мов Європейського Союзу — з вересня 2023 року. Власне, і тих, і тих ми маємо до цього переходу підготувати. Проте в цих школах, які переважно навчатимуться українською мовою, все одно зберігатиметься можливість вивчати свій предмет — рідну мову — рідною мовою”, — розповіла Новосад.

Як повідомляла “Новинарня“, в Україні 28 вересня 2017 року набув чинності закон “Про освіту”, який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома або більше мовами.

Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською в окремих класах комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

Конституційний Суд визнав цей закон таким, що відповідає Конституції.

Як повідомляла “Новинарня“, місто на Донеччині повністю відмовилося від класів навчання російською мовою.

Читайте також:
Ветерани змусили виконувати закон про мову “биків” із “Портер пабу”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна