“Всіх звільнимо”: Чумак розповів, як треба реформувати ГПУ

 

Пріоритетом у реформуванні прокуратури є створення “абсолютно нової” прокуратури з новими кадрами.

Як повідомляє “Новинарня“, про це розповів у інтерв’ю для “Українського радіо” головний військовий прокурор Віктор Чумак.

“Суспільство говорило про необхідність реформування. І я рік тому написав, що реформувати цей орган, на мій погляд, неможливо. Його треба ліквідувати і побудувати новий. Тому, якщо хочете запитати, який пріоритет – нова, абсолютно нова прокуратура з новими кадрами”, – зазначив він.

При цьому на запитання журналіста, яким чином проходитиме переатестація, Чумак зауважив – “Ми спочатку їх всіх звільнимо”.

“Мова йде не про переатестацію. Генеральна прокуратура залишається. Офіс генерального прокурора створюється паралельно. ГПУ просто залишається працювати до того часу, поки не буде сформований офіс генерального прокурора, поки там не будуть набрані кадри в рамках переатестації, набору нових кадрів”, – зазначив він.

Чумак додав, що у військовій прокуратурі більшість працівників – “це нормальні люди, які “пашуть” у полях”.

“Але є частина – які поставили комерційний обіг кримінальних проваджень на своє власне збагачення. Цих людей треба прибрати з органів прокуратури, набрати нових, – тих, хто чесний і нормальний, – перевірити всіма доступними засобами”, – додав військовий прокурор.

Чумак також розповів, що тих, хто не пройде переатестацію, звільнятимуть з простим формулюванням – на підставі організаційно-штатних заходів.

“А тих, хто крав, не будуть звільняти – щодо них будуть відновлені чи відкриті кримінальні провадження, які ми намагатимемося довести до суду”, – уточнив військовий прокурор.

При цьому Чумак зауважив, що задля зменшення корупційних ризиків прокурорська і суддівська гілка влади мають отримувати приблизно однакові оклади.

Як інформувала “Новинарня“, 10 вересня Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури”.
19 вересня Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури”.
23 вересня президент підписав закон про реформу прокуратури.

Читайте також:
“Хочемо крові”: Рябошапка пообіцяв притягати чиновників до відповідальності

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна