Керівник офісу президента Андрій Богдан заявив, що Нацгвардію потрібно розділити на три частини під керівництвом МВС, Міноборони та президента.
Як повідомляє “Новинарня“, про це в п’ятницю, 20 вересня, йдеться у матеріалі “BBC News Україна”.
“Національна гвардія – це сукупність різних підрозділів. Ми вважаємо, що частина Національної гвардії може і має залишитися в МВС. Частина бойових підрозділів, які приймають участь у військовому конфлікті на Сході, має бути перепідпорядкована Міністерству оборони або Генеральному штабу. А частина підрозділів – напряму президенту”, – сказав Богдан.
“Нацгвардію” у виданні називають такою собі “мініармією”, яка наразі підпорядкована міністру МВС Арсену Авакову.
Відзначається, що після подання законопроєкту про підпорядкування Нацгвардії главі держави, Аваков приходив на зустріч до президента Володимира Зеленського і погрожував звільненням.
На зустрічі Авакова і Зеленського також був присутній Богдан. Видання пише, що ідея про Нацгвардію належить саме Богдану, хоча той і запевняє, що всі реформи силового блоку ініціатива президента.
Після цієї зустрічі реформу поставили на паузу, але від неї не відмовилися. У МВС заявляють, що НГУ й так перебуває у президентській вертикалі: “президент за Конституцією є верховним головнокомандувачем ЗСУ”.
У міністерстві стверджують, що виведення структури зі складу МВС поставить під сумнів доцільність служби гвардійців-добровольців, ускладнить взаємодію НГУ з поліцією і створить проблеми в процесі бюджетування та управління.
Джерела з оточення Авакова вважають, що ідея політична і спрямована “посилити вплив президента і його офісу та ослабити вплив міністра МВС”.
Богдан натякає, що основне питання навколо ситуації з Аваковим, чи зможе він грати за правилами команди Зеленського.
Як інформувала “Новинарня“, наприкінці серпня Зеленський просив Раду підпорядкувати йому Нацгвардію.
Читайте також:
Зеленський прагне підпорядкувати собі всі силові структури, – Рахманін
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!