Парламент Грузії оголосив вотум довіри оновленому складу уряду, який очолив Георгій Гахарія.
Як повідомляє “Грузія Онлайн“, за призначення Гахарії прем’єр-міністром проголосувало депутатів. При цьому опозиція принципово не брала участі в засіданні.
44-річний Гахарія став п’ятим прем’єр-міністром від правлячої партії “Грузинська мрія” за останні сім років. На цій посаді він змінив Мамуку Бахтадзе, який очолював уряд трохи більше року.
Призначення нового прем’єра в Грузії сприйняли неоднозначно, адже відставка Гахарії, який на той час очолював міністерство внутрішніх справ, була однією з ключових вимог опозиції під час тривалих акцій протесту.
Під його керівництвом МВС провело кілька резонансних спецоперацій, найгучнішою з яких став розгін мітингу на проспекті Руставелі в ніч на 21 червня, внаслідок чого десятки людей отримали важкі тілесні ушкодження, а двоє — частково втратили зір.
Представляючи депутатам урядову програму на 2019-2020 роки, новопризначений прем’єр-міністр Гахарія наголосив, що найбільшою проблемою Грузії є окупація (нагадаємо, внаслідок серпневої війни 2008 року Росія окупувала територію Абхазії та Південної Осетії).
“Коли ми говоримо, що 20% територій Грузії окуповані, ми маємо говорити і про те, що 20% економічного потенціалу Грузії окуповані. Ця проблема є головним викликом для нашої безпеки”, – заявив Гахарія, зазначивши, що для подолання цієї проблеми необхідно використовувати “всі інструменти, крім війни”.
Говорячи про зовнішню політику, новий глава уряду підкреслив, що Грузія продовжить курс на інтеграцію в Євросоюз і НАТО, а також максимально поглибить відносини з США у всіх сферах.
У своєму виступі Гахарія також звернув увагу на дії опозиції.
“У нас велика проблема, коли опозиція за допомогою брехні й модельованої реальності здійснює вплив на наших громадян, на їхню психіку і мораль. Це та руйнівна сила, яка створює ілюзії і штучно створює в країні напруженість на усіх напрямках”, – заявив прем’єр-міністр.
Як зазначають грузинські ЗМІ, до листопада 2016 року Георгій Гахарія мав громадянство Росії, від якого відмовився за два тижні до призначення на посаду міністра економіки. Звідти він пізніше перейшов у МВС.
Читайте також:
Протести в Грузії: влада погодилася змінити виборчу систему
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!