Люди забруднили вже 60% світового океану

 

Близько 60% світового океану забруднено через вплив людини.

Про це йдеться у дослідженні Національного центру екологічного аналізу й синтезу (NCEAS).

Науковці вперше оцінили сукупний вплив людства на світовий океан. Мова про забруднення відходами, масове виловлювання риб і збільшення транспортування.

Згідно з результатами дослідження, за останні десятиліття загальний вплив людини на океан збільшився майже вдвічі. Він може подвоїтися знов протягом наступного десятиліття, якщо не зупинити процес забруднення.

“Нам потрібно розв’язувати проблему, що складається з багатьох факторів. Ми не можемо виправити лише один, якщо хочемо сповільнити й зупинити негативний вплив”, — зазначив головний автор дослідження Бен Гальперн.

Найбільше занепокоєння в науковців викликають регіони Близького Сходу, Австралії, Західної Африки й острови Східного Карибського басейну. Серед екосистем, що страждають найбільше — мангрові дерева й коралові рифи.

Дослідники виявили, що стан морів біля Південної Кореї, Японії, Великої Британії та Данії покращився після зменшення комерційного рибальства.

Як повідомляла “Новинарня“, американський дослідник Віктор Весково знайшов пластикове сміття на дні океану під час встановлення рекорду на найглибше занурення.

Читайте також:
В ЄС остаточно заборонили одноразовий пластиковий посуд

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна