Підозрюваних в сепаратизмі та антидержавницькій діяльності Сергія Долженкова і Євгена Мефьодова відпустили під заставу 19 серпня.
Як повідомляє “Новинарня“, фотографію обвинувачених поблизу Миколаївського СІЗО оприлюднив Олександр Білий у Facebook.
Цю інформацію підтвердив журналістам і народний депутат Микола Скорик.
«Я не вносив свої гроші, але я допоміг родині знайти людей, які знайшли гроші», – зазначив він в коментарі.
Відпустити під заставу колишніх антимайданівців дозволили 16 серпня – відповідне рішення ухвалила суддя Центрального районного суду Миколаєва Катерина Лагода. Вона, в тому числі, послалася на рішення Конституційного суду стосовно того, що утримання в СІЗО не є єдиною формою запобіжного заходу для підозрюваних в терористичній діяльності.
Арешт із можливістю внесення застави в розмірі 80 неоподаткованих мінімумів кожному (близько 153 тисяч гривень) Мефьодову і Долженкову призначили до 12 жовтня 2019 року. Раніше вони утримувались в слідчому ізоляторі без можливості внесення застави.
16 серпня суд також відхилив клопотання народного депутата Миколи Скорика, який на минулому судовому засіданні просив віддати йому на поруки Сергія Долженкова. В той же день родичка одного з обвинувачених писала в соціальних мережах, що просить не вносити заставу з міркувань безпеки.
На засідання суду 16 серпня приїжджало до двох десятків одеських активістів, які раніше відвідували судові засідання по справах 2 травня в Одесі. І Долженков, і Мефьодов були затримані ще в травні 2014 року як підозрювані у справі по організації масових заворушень 2 травня 2014 року. Обидва, за версією обвинувачення, були в рядах проросійських активістів. Зокрема, Долженков керував групою «антимайданівців», які йшли маршем зі свого табору до місця збору проукраїнських активістів.
У вересні 2017 року обидва були виправдані колегією суддів Чорноморського міського суду, але в той же час затримані за новими обвинуваченнями.
У новому кримінальному провадженні Долженков і Мефьодов, який є російським громадянином, підозрюються за статтею 110 (посягання на територіальну цілісність України), статтею 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) і частиною 1 статті 14, частиною 1 статті 294 (підготовка до масових заворушень) Кримінального кодексу України. Йдеться вже не про одеські події, а про автопробіг антимайданівців в Миколаєві, який відбувся в лютому 2014 року.
Слідство по усіх «справах 2 травня» в Одесі досі триває.
Як інформувала “Новинарня“, на Одещині сильно побили “антимайданівця”, виправданого у справі “2 травня”.
Читайте також:
Суд виправдав “антимайданівців”, причетних до заворушень в Одесі 2 травня. Але двох із них затримала СБУ
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!