“1147 – 988 = 159”. Якою була Русь-Україна, поки на Москві ще кумкали жаби

 

Віталій Гайдукевич
журналіст, ведучий “5-го каналу”, координатор групи “Нове військо”

(FB)

На момент, коли в лісових чигирях поселення Москва доросло до писемних згадок, в Києві 159 років християнство було вже офіційною релігією.

Що таке 159 років? Це час, який минув від 1860 року до тепер.

Уявіть, що томос Україна отримала в 1860 році? 1860 рік – Авраам Лінкольн обраний 16-м президентом США. Через рік почнеться війна Півночі і Півдня. Гарібальді висаджується на Сицилії – обєднання Італії йде повним ходом.

Скільки людство пройшло від 1860 року до тепер? І уявіть, що 159 років тому вже відома і потужна українська держава – Русь – просто запровадила офіційну релігію, а про те, що існують висілки “Москва”, стало відомо у 2019-му. Це про масштаб і істинне місце в історії.

Русь можна вважати дочкою Візантії, після того, як Ольга хрестилася, а хресним був імператор Костянтин Порфірогенет (Багрянородний). І це ж теж було куди більше про політику, аніж про віру.

До Володимира в Києві вже були церкви і взагалі храмові споруди різних релігій – типова ситуація великого торгового міста. А потім геополітичний вибір. 12 травня 996 – освячена перша кам’яна церква Києва на честь Богородиці – Десятинна. Володимир Святославич виділив на неї десяту частину своїх доходів.

Княжа казна, це по суті державний бюджет. 10% від державного бюджету? На 2019 рік бюджет України більше трильйона. Порахуйте 10% від 1.026.131.809,2 тис. гривень. І це на один храм.
Нагадую, на території майбутньої Москви жаби кумкають.

І взагалі, Ольга керувала Київською державою 17 років. З 945 по 962 рік.

17 років – це більше, ніж три президентські каденції. За часів Святослава Хороброго наша держава мала площу під 800 тис. км². В нинішніх кордонах Україна – 603 628 км².

За Володимира християнство дозволяє укріпити геополітичне становище країни і укріпити авторитет у сусідів – Німеччина, Польща, Чехія, Угорщина. За площею Русь одна з найбільших держав Європи. Тодішній Київ – це 400 церков, 8 чималих ринків, карбування і обіг власної золотої і срібної монети.
На території майбутньої Москви досі кумкають жаби.

Відновленій незалежності лише 28-й рік іде. Це лишень на 10 років більше, ніж правління княгині Ольги. Володимир Святославич правив 36 років. Лише одне правління Володимира Хрестителя триваліше, ніж потуги нашого покоління розбудовувати державу! Це до усвідомлення масштабів події “відновлення незалежності церкви”.

Ясна річ, нам ще впахувати і впахувати, щоб не було соромно перед образами князів і гетьманів, але давайте віддавати належне тим здобуткам, яки ми спромоглися записати на свій рахунок.

І ще…
Наступний момент до багатьох туго доходить, але крапля камінь точить –

забудьте формулу “Київська Русь”. Не існувало такої держави. Була просто – Русь. Одна і єдина зі столицею в Києві.

І коли новгородці казали, що вони на київський базар їдуть, то казали “на Русь”. Геотег “київська” вже московити придумали, бо намутили ще жменю “русей” – примазувалися.

Ніт – дзуськи. Правильною формулою є “Русь-Україна”. А Московія – вона і є Московія до 1721 року (18-го століття!) на усіх мапах і в усіх документах – жодної Росії.

А вже після 1721-го, із запровадження КРАДЕНОЇ назви із закосом під Русь – це вже почалося тотальне переписування історії і мімікрія відсталої Московії під велич Русі-України.

Повернення церкви, правильних назв, артикуляція наших витоків – все це віднайдення себе. А для Московії – крах імперської манії величі.

Демонтаж триває. Наступна зупика – НATO. Як захочеться потеревеніти “то всьо не скоро” – пригадайте про 159 років, 17 років, 36 років. Часові паралелі – корисна штука.

Ceterum censeo Carthaginem delendam esse.

Читайте також:
На Тернопільщині розкопали артефакти бронзової доби й давньоруські поховання

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна