Фігуранта справи “Роттердам +” Євдокимова арештували із заставою 2 млн грн

 

Солом’янський суд Києва обрав одному з шести підозрюваних у так званій справі “Роттердам +”, колишньому членові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, Володимирові Євдокимову, запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю застави у 2 мільйони гривень.

Про це ввечері 9 серпня повідомила громадська організація “Центр протидії корупції”.

У ЦПК звернули увагу, що підозрювана сума збитків становить 18,87 млрд гривень.

Раніше в САП заявляли, що проситимуть для Олександра Євдокимова, нині директора ДП “Оператор ринку”, а в час інкримінованих подій – члена НКРЕКП, арешт із правом застави в 50 мільйонів гривень. “Аналогічні клопотання будуть внесені і щодо інших осіб”, – сказав керівник САП Назар Холодницький.

8 серпня детективи НАБУ повідомили про підозру шістьом особам, причетним до запровадження так званої формули “Роттердам +”. Як твердить слідство, вони завдали споживачам електроенергії збитків на суму майже 19 мільярдів гривень.

Зокрема, йдеться про:

  • ексголову Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП);
  • чинного директора ДП «Оператор ринку» (на момент запровадження «Роттердам+» – член НКРЕКП);
  • начальника відділу НКРЕКП;
  • керівника управління НКРЕКП;
  • заступника комерційного директора однієї з приватних компаній групи – ключового оператора ринку теплогенерації України;
  • директора департамента однієї з компаній зазначеної групи.

Колишній голова НКРЕКП Дмитро Вовк, іще один із шести підозрюваних, відкидає звинувачення Національного антикорупційного бюро. Компанія ДТЕК Ріната Ахметова також назвала підозри безпідставними.

У березні 2016 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, запровадила нову формулу розрахунку оптової ринкової ціни на електроенергію, одним із елементів якої була й вартість вугілля для ТЕС у вугільних хабах у портах Роттердам, Амстердам і Антверпен у Нідерландах і його доставки в Україну; цю формулу неформально охрестили “Роттердам +”. За повідомленнями, ця формула була вигідною для енергогенерувальних підприємств (значною частиною яких володіють компанії Ріната Ахметова) і невигідною для підприємств із великим енергоспоживанням (яких багато серед активів Ігоря Коломойського). Споживання населенням ця формула не стосувалася.

Як інформувала “Новинарня“, Герус вибачився за свої слова про “тарифні” жарти Зеленського.

Читайте також: 
САП повідомила про підозру міністру ПЕК Насалику

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна