Рада має ухвалити закон про “співіснування” з РФ, – Вакарчук

 

Лідер політичної партії “Голос” Святослав Вакарчук вважає, що Верховна Рада має ухвалити закон, який би чітко регламентував відносини між Україною та Росією в усіх сферах.

Про це він заявив, відповідаючи на запитання журналістів щодо законодавчого врегулювання гастрольної діяльності українських артистів на території Російської Федерації, передає “Укрінформ”.

“Україна, взагалі, дуже страждає на політику подвійних стандартів. І держава часто не хоче брати на себе відповідальність за багато речей, а тому залишається відкритим питання, скажімо так, моральної відповідальності людей. Наприклад, чому одні люди принципово не їздять на гастролі до країни-агресора, а інші — навпаки — активно гастролюють у Росії. Тому було би добре, щоб держава взагалі прийняла чіткий закон, умовно кажучи, про співіснування з державою-агресором, де чітко окреслила б, що можна, а що — ні, і тоді це питання знялося б. Тому що воно завжди буде розділяти суспільство, якщо це не обмежено законом”, — пояснив Вакарчук.

Відзначається, що зі схожою ініціативою свого часу виступив і колишній голова комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький. Так, наприкінці лютого 2019 року він акцентував на необхідності на законодавчому рівні обмежити діяльність не лише українських артистів у Росії, а взагалі громадян України на період російської агресії.

Нагадаємо: 1 березня 2018 року у Верховній Раді було зареєстровано законопроект №8085 “Про особливості ведення гастрольно-концертної діяльності особами, які беруть участь у видовищних заходах на території держави-агресора та на тимчасово окупованій території України”.

Проектом пропонувалося створити реєстр українських гастролерів на території РФ і окупованих територіях України.

Документ передбачав запровадження гастрольного збору для організаторів гастрольних заходів за участю осіб, внесених до Реєстру. Надходження від цього збору скеровуватиметься на потреби Збройних Сил України. Його ставка може становити 20% об’єкта оподаткування. Його не було розглянуто навіть у першому читанні.

Як інформувала “Новинарня”, Теле-Нацрада ініціює штрафи і кримінальну відповідальність для артистів, які гастролюють в РФ.

Читайте також:
Російські артисти зможуть гастролювати в Україні тільки після дозволу СБУ


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.