“Приголомшливе рішення”: французький журналіст готовий дати свідчення у справі Марківа замість хибних

доповнено

Французький журналіст Поль Гого, який був на Донбасі разом із Вільямом Рогелоном (головним свідком обвинувачення у справі нацгвардійця Віталія Марківа) і якому Рогелон зателефонував у момент обстрілу, назвав рішення суду Павії приголомшливим та заявив про готовність дати свідчення під час апеляційного розгляду.

Як передає “Новинарня“, про це Гого написав журналіст у “Твіттері”, коментуючи новину про вирок Віталію Марківу – 24 роки позбавлення волі.

“Приголомшливе рішення італійського правосуддя, для тих, хто хоч трохи знає цю справу. Оскільки я був в перших рядах цієї драми, я б хотів свідчити. Французьке правосуддя, до якого також звертались, проведе розслідування?” – написав журналіст 13 липня.

У наступних дописах Поль Гого зазначив, що італійська прокуратура провалила розслідування.

“Я був в Донецьку, я там жив із постраждалим французом. Він мені подзвонив в момент обстрілу, я попередив посольство. Його серйозність ніколи не піддавалась сумніву, хоча він однозначно зіграв роль у перебігу цієї драми. Але, схоже, Італія повністю провалила розслідування”, – написав журналіст, який є кореспондентом Ouest-France у Москві.

Гого зауважив, що Марківа засудили “на основі хибних свідчень” та вочевидь під тиском журналістських профспілок.

ДОПОВНЕНО. В інтерв’ю “Громадському“, Поль Гого розповів, що 24 травня 2014 року після обстрілу Вільям Рогелон не міг йому пояснити, що відбулося і звідки стріляли.

Уранці, коли стався обстріл, Рогелон пропонував іншим фрілансерам-журналістам поїхати з ним у Слов’янськ. Того дня колеги попереджали Рогелона, що не варто наближатися до Слов’янська, бо то була найгарячіша точка.

“Він (Рогелон) сказав нам, що йому набридло в Донецьку, тому що війна була зосереджена в Слов’янську, і тому він вирішив туди поїхати. Він попросив нас поїхати туди з ним, і ми сказали: «Ні, це занадто небезпечно». Я пам’ятаю, що його останні слова до мене були якимись типу «Я буду телефонувати вам, якщо мені буде потрібна допомога або щось трапиться». А коли Вільям подзвонив мені в той день переляканий зі словами «вони всі мертві, мабуть, я помру». Я спробував заспокоїти його і спитав ― де ти? З ким? Якої вони національності? Що сталося? Він був повністю в паніці, я тільки зрозумів, що він з росіянином та італійцем. Він не казав мені про обстріл з боку військових або сепаратистів, він просто не знав, що сталося. Тому він не знав, де він. Відтак я подзвонив у посольство, італійське і французьке посольство, і сказав їм, що щось відбувається, а потім він прийшов до лікарні, і ми дізналися, що італійський фотограф помер”.

“За кілька годин я побачив Вільяма на російському пропагандистському телеканалі. Він був у шпиталі, поранений, і говорив, що в нього стріляла українська армія”, — додав Гого.

Гого також розповів, що під час відрядження Рогелон поводився дуже самовпевнено, попри те, що, за його ж словами, до України зробив лише один репортаж – із Сирії.

“Він раніше був у Сирії, але він був схожий на багатьох фрілансерів, трохи розгублений, не розумів, що відбувається. Він навіть запитав нас щось, хто поганий, хто хороший, тому ми повинні були пояснити йому, хто був сепаратистом і де була українська армія. І ми повинні були йому пояснити, що відбувається в Слов’янську”, — додав Поль Гого, який у ті дні жив із Рогелоном у Донецьку в одному гуртожитку.

Як інформувала “Новинарня“, попри наявність переконливих доказів у тому, що Віталій Марків ніяк не міг бути причетним до обстрілу, внаслідок якого загинули у травні 2014 року на Донеччині загинули італійський фоторепортер Андреа Роккеллі та його російський перекладач Андрій Миронов, суд у місті Павія засудив нацгвардійця до 24 років ув’язнення.

Також суд постановив притягнути до криміналу нардепа-атовця Богдана Матківського, який командував підрозділом Марківа на Донбасі.

Поліція Італії заарештувала Марківа в аеропорту Болоньї 30 червня 2017 року.

Старший сержант Віталій Марків є заступником командира взводу в 1-му батальйоні Національної гвардії України ім. генерала Кульчицького.

За даними ЗМІ, Марків має також громадянство Італії, в цій країні постійно живе його мати. Туди він полетів у відпустку.

30-річний Андреа Роккеллі був учасником групи фоторепортерів Cesuralab.
Він загинув 24 травня 2014 року внаслідок мінометного обстрілу в селі Андріївка під Слов’янськом Донецької області разом із напарником-перекладачем, російським правозахисником Андрієм Мироновим.

Обставини події на боці бойовиків “ДНР” описував фотожурналіст Вільям Роглон (Рогелон) з агентства Wostok Press, який теж перебував на місці обстрілу – він виступив свідком на боці обвинувачення.

Офіційна довідка Національної гвардії України підтверджує, що підрозділи оперативного призначення НГУ в період з 20.03 до 04.08.2014 року комплектувалися виключно стрілецькою зброєю: автоматами і кулеметами, а артилерійського озброєння, в тому числі мінометів, в них не було, зокрема і в районі Слов’янська та гори Карачун. Цей факт виключає можливість того, що Марків міг фізично вбити Роккеллі.

За визнанням італійського прокурора, старший сержант НГУ Віталій Марків не вчинив злочину убивства, але він інформував командирів про рух цивільних осіб біля фабрики Zeus Ceramica, а ті зі, свого боку, контактували з військовослужбовцями ЗСУ, які з мінометів відкрили вогонь про групі іноземних журналістів.

Генпрокуратура України зверталася до італійської влади з вимогою надати ґрунтовні докази вини Марківа або негайного звільнити його.

Про те, що Україна готова надати італійському суду всі документи у справі Марківа, заявлявв також міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

17 травня 2019 року глава МВС Аваков зустрівся з Марківим. Він та командувач Нацгвардії Микола Балан дали в суді Павії свідчення на захист Віталія.

Читайте також:
ЗМІ дізналися, хто заклав нацгвардійця Марківа в Італії

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна