На Львівщині розпочались треті збори військових капеланів

 

На Львівщині у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки (МЦМБ) Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного розпочались треті  збори військових капеланів.

Про це повідомлять у пресслужбі Генштабу ЗСУ.

Упродовж десяти днів майже 60 військових капеланів, що представляють майже всі християнські конфесії України, проходитимуть фахові курси.

Під час занять священнослужителі опановуватимуть ази тактичної підготовки та медицини, психології, застосування засобів зв’язку, інженерної підготовки й мінної безпеки тощо.

На думку організаторів, саме такий комплекс військових знань та навичок може знадобитись військовим капеланам під час виконання ними обов’язків в районі проведення операції Об’єднаних сил та під час повсякденної діяльності, адже вони здійснюють свою місію не лише у пунктах постійної дислокації військових частин, але й безпосередньо на лінії бойового зіткнення.

Як зазначив т.в.о. першого заступника начальника Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗС України, капітан І рангу Андрій Коренько, капелани мають володіти не лише знаннями з організації душпастирської опіки, але й обов’язково опнаувати практичними навичками, притаманними військовій діяльності.

“Такі курси потрібні, насамперед, для того, щоби люди орієнтувалися, як діяти в бойовій обстановці, а також як поводитися у військовому колективі. Військовий капелан не має права брати до рук зброю, але повинен знати, як надати першу медичну допомогу собі чи товаришу, побратиму”, – розповів Андрій Коренько.

За його словами, досвід двох попередніх курсів засвідчив, що такі заходи є надзвичайно актуальні. “Ми проводимо їх тут, адже МЦМБ має чудову навчально-матеріальну базу, викладацький склад, а також неабиякий досвід в організації душпастирської опіки”, – підсумував капітан Коренько.

За словами старшого офіцера відділу взаємодії із військовим капеланами Центру МПЗ ЗС України підполковника Олексія Терещука, на курсах проходитимуть підготовку як штатні капелати, так і волонтери.

“Починаючи з 2014 року і до нині, в районі проведення Антитерористичної операції, а згодом операції Об’єднаних сил, на волонтерських засадах провели свої ротації понад чотири тисячі священиків”, — розповів він.

Офіційно інститут капеланства в армії виник у 2016 році.

“Більшість наших капеланів пройшли фронт, адже разом із бійцями вони перебувають з перших днів російської агресії проти України, знають, що таке війна не з чуток. Але військо — це не лише війна, це і дисципліна, і вимогливість, і постійна підготовка. Тож дуже приємно, що такі курси організовано і для нас, військових капеланів”, — розповів головний військовий капелан Української церкви християн віри євангельської Рустам Фатулаєв.

Читайте також:
ЗСУ укомплектовані військовими капеланами на 70%, – Наєв

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.