За 15 тис. км від Києва: в Антарктиді облаштували найвіддаленішу виборчу дільницю

 

На антарктичній станції “Академік Вернадський” облаштували найвіддаленішу виборчу дільницю – за 15 тис км від української столиці.

Як повідомляє “Новинарня”, про це сьогодні, 18 березня, інформує Національний антарктичний науковий центр. 

31 березня на дільниці в Антарктиді голосуватимуть 34 особи – 11 учасників постійної експедиції – зимівники, які перебувають на станції цілий рік. А також – 23 науковці сезонної експедиції, які прибули на Шостий континент наприкінці січня 2019-го.

“Якщо громадянину не байдуже, що стане з його голосом, він і за 15 тисяч кілометрів від дому, посеред снігів та айсбергів, знайде можливість проголосувати», – говорить очільник НАНЦ Євген Дикий, закликаючи всіх українців 31 березня прийти на виборчі дільниці.

Станція «Академік Вернадський» є спецдільницею, адже виборча процедура в такому важкодоступному місці має свої особливості. Зокрема, полярники використовують не «живі» бюлетені, а їх роздруковані скан-копії, які напередодні надсилає ЦВК. У день виборів у найбільшому приміщенні станції – їдальні – встановлюють саморобну кабінку для голосування та урну. Відтак у присутності всіх членів експедиції відбувається підрахунок голосів.

Виборча комісія створена із числа полярників. Днями ЦВК затвердив склад комісії на цій спецдільниці в особі чотирьох полярників, головою визначено начальника 23 УАЕ Віктора Ситова.

Залежно від дати виборів і льодової обстановки нагода передати на «велику землю» протокол дільничної комісії з «мокрою» печаткою та самі бюлетені може трапитися через місяць чи через рік. Тому ці документи у форматі скан-копій оперативно передають зі станції до ЦВК.

Учасники українських антарктичних експедицій мають можливість реалізувати своє виборче право на антарктичній станції «Академік Вернадський», починаючи з 1998 року. Вони можуть взяти участь в обранні Президента та парламенту (голосувати за списки партій), проте не голосують за кандидатів e мажоритарних округах та не беруть участі у місцевих виборах.

Як інформувала “Новинарня”, за результатами соцопитувань близько 70% українців будуть голосувати на виборах Президента, які відбудуться 31 березня 2019 року.

Читайте також:
ЦВК утворила для військових спеціальні виборчі дільниці

 


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна