Суд арештував $300 тисяч Насірова на рахунку у Великій Британії

 

Суд арештував 300 тис. доларів на британських рахунках екс-голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, які він раніше не вказував у деклараціях.

Про це повідомили в “Центрі протидії корупції”.

У четвер, 14 лютого, Шевченківський райсуд Києва розглядав клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про арешт коштів, які перебувають на рахунку в банку Великої Британії.

За словами прокурора Андрія Перова, ці гроші заблокували на деякий час і звернулися до НАБУ із запитом про накладення арешту.

Захист Насірова заперечував проти задоволення клопотання.

Мовляв, установа, в якій відкритий рахунок Насірова, не є фінансовою установою в розумінні нашого законодавства. Адвокати стверджували, що ця установа є брокерською, а український КПК передбачає накладення арешту в банках або фінустановах.

Також на думку захисту, кошти Насірова не знаходяться на рахунку в класичному розумінні. Начебто немає точного балансу рахунку, адже британці зазначили приблизну суму.

“Сам Насіров заявив, що це не гроші, а якійсь договір, укладений ще до 2015 року”, – зазначають активісти.

Водночас, прокурор наголосив, що установа, в якій перебувають гроші Насірова, є фінансовою, відповідно до британського законодавства.

Рахунок екс-голова ДФС відкривав шляхом внесення готівкових коштів у 2015 році.

Як повідомляла “Новинарня“, окружний адміністративний суд Києва у грудні “поновив” на посаді голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова.

У рішенні йдеться, що відсторонення Насірова від виконання посадових обов’язків у березні 2017 року і його звільнення 31 січня 2018 року, були незаконними.

2 березня 2017 року детективи Національного антикорупційного бюро вручили Насірову, який удавав непритомного в лікарні “Феофанія”, повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу (“зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки”).

Слідство вважає, що Насіров впродовж ‎2015-2016 років, діючи в інтересах народного депутата Олександра Онищенка, особисто прийняв низку безпідставних і незаконних рішень про розстрочення податкового боргу та зобов’язань трьом ТОВ. Ці рішення були прийняті ним з порушенням визначеної законом процедури, а саме – за відсутності належного обґрунтування та законних підстав, що спричинило державі збитків у розмірі близько 2 млрд. грн.

8 березня 2017 року Солом’янський райсуд Києва обрав відстороненому голові ДФС Роману Насірову запобіжний захід у вигляді арешту на 60 діб та носіння електронного  браслета з альтернативою внесення застави в 100 млн. гривень. Ввечері 16 березня Насіров вийшов із СІЗО після того, як його рідні внесли заставу.

Надалі цей запобіжний захід продовжували.

28 липня розслідування справи було завершено, і Насірову повідомили про зміну раніше повідомленої підозри: крім інкримінованого зловживання владою та службовим становищем (ст. 364 ККУ), він також підозрюється у службовому підробленні (ст.366 ККУ).

Лондон підтвердив наявність у Насірова британського громадянства, хоча Насіров це заперечує.

10 листопада 2017 року прокурори САП спрямували до суду обвинувальний акт проти Насірова і його підлеглого – керівника Департаменту погашення боргу ДФС Володимира Новікова.

Як відомо, у січні 2019 року Шевченківський районний суд Києва вирішив не продовжувати заборону екс-голові Державної фіскальної служби України Роману Насірову виїжджати за межі міста Києва та Київської області.

Читайте також:
Екс-глава ДФС Насіров подав документи у ЦВК для участі в президентських виборах

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна