ВІТІ ім. Героїв Крут відзначить 101-шу річницю вишу з новою символікою

 

Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут у вівторок, 29 січня, відзначить 101-шу річницю від дня заснування вишу із новою символікою – малим, середнім та великим гербами, нарукавною емблемою, відзнакою та прапором.

Відповідно до Указу Президента України від 29 січня 2018 року №18/2018 та листа від Українського інституту національної пам’яті №91/42-06-19 від 17.01.2019 про визначення дати, днем створення Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, встановлено 29 січня 1918 року – День увічнення пам’яті самопожертви молодого покоління за незалежність України, День подвигу в ім’я своєї держави.

“Сучасне керівництво, офіцерський, науково-педагогічний та курсантський особовий склад навчального закладу – всі разом ми хочемо відійти від шаблонів та стереотипів з приводу відзначення Дня інституту як дня, що святкують веселощами, концертами, та застіллями”, – зазначили у виші.

Як розповіли працівники навчального закладу на ФБ-сторінці ВІТІ, справжня історія інституту та почесне найменування імені Героїв Крут переформатовує бачення до річниці дня створення інституту.

“29 січня 2019 року ми запрошуємо всіх випускників та всіх охочих разом вшанувати тих, хто поклав своє життя у бою з більшовиками під станцією Крути та тих, хто загинув за незалежність України на сході у запеклій боротьбі з російськими окупантами”, – закликали у ВІТІ.

Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ розповіло про нову символіку для Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут (ВІТІ).

Завдяки історичним дослідженням в основу символіки ВІТІ покладено першу кокарду збройних сил періоду Української національної революції та Перших Визвольних Змагань 1917-1921 рр.

На початку 1918 року власний знак на кашкети отримали військовики 1-го куреня Січових Стрільців, сформованого з українців Галичини, військовослужбовців цісарського війська, що потрапили у російський полон під час Першої Світової війни.

Знак мав вигляд щита із зображенням Архістратига Михаїла. Над фігурою Архістратига – тризуб, а в руках – пломеніючий меч і прямокутний щит із зображенням лева.

Уся композиція відображала ідею соборності України, поділеної між двома імперії. Михаїл символізував Наддніпрянську Україну, а лев – Галичину. Тризуб, знак держави Володимира Святославича, став гербом УНР. Завдяки популярності цей знак поширився іншими підрозділами українського війська і став першою кокардою Збройних Сил України у ХХ столітті.

До зображень кокарди для ВІТІ імені Героїв Крут внесли певні зміни, пов’язані зі специфікою інституту. Так, наприклад, оскільки заклад готує фахівців зв’язку, телекомунікацій та інформатизації, то Архістратиг Михаїл стискає у руці три золоті блискавки. А чорний колір щита відображає один з приборних кольорів військ зв’язку.

Також планується введення різноманітних нагрудних знаків для відзначення офіцерського, професорсько-викладацького складу, курсантів, випускників військового інституту, службовців і цивільних працівників ВІТІ.

 

Читайте також:
“Іду на ви!”. Порошенко затвердив символіку Сил спецоперацій ЗСУ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]