Єврокомісія чекає зобов’язань РФ і України досягти прогресу щодо нової угоди про транзит газу

 

Україна, Євросоюз і Росія обговорять подальші кроки для узгодження нового контракту на транзит російського газу через територію України в ЄС з 2020 року, причому Брюссель очікує, що сторони візьмуть на себе тверді зобов’язання досягти прогресу в цьому питанні.

Як повідомляє Єврокомісія, другий раунд тристоронніх газових переговорів у форматі Україна-ЄС-Росія на політичному рівні (на рівні міністрів) відбудеться в понеділок, 21 січня, в Брюсселі за участю віце-президента ЄК Мароша Шефчовича, міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, глави НАК “Нафтогаз” Андрія Коболєва, міністра енергетики Росії Олександра Новака і представника “Газпрому” Олександра Медведєва.

Напередодні переговорів Марош Шефчович заявив: “Я вітаю той факт, що обидві сторони погодилися приїхати в Брюссель для проведення другого раунду переговорів на рівні міністрів. Я також вітаю присутність високопоставлених представників двох газових компаній. Відтоді, як ми вперше зустрілися в цьому форматі в Берліні (17 липня 2018 – “Н”), пройшло рівно шість місяців. Відбулись переговори на рівні старших експертів, і настав час підвести підсумки, визначитися, де ми знаходимося в цьому процесі, а також обговорити подальші кроки з ключових параметрів, узгоджених у Берліні. Нам необхідні тверді зобов’язання обох сторін просуватися в цих переговорах вперед, враховуючи, що термін дії чинного транзитного контракту закінчується в кінці цього року”.

До початку переговорів у тристоронньому форматі, які почнуться о 15.00, Марош Шефчович проведе зустрічі в двосторонньому форматі з представниками обох сторін.

Як передає “Інтерфакс-Україна”, очікується, що сторони обговорять результати тристоронніх контактів на технічному рівні, які відбулися після першого раунду політичних переговорів, договір між РФ і Україною про взаємосумісність операторів системи транзиту, стан нинішніх поставок газу в ЄС і якими будуть подальші кроки.

У 2019 році мали відбутися технічні переговори, проте на жоден із них представники російської сторони не прибули.

Як відомо, термін чинного контракту на транзит російського газу через Україну, підписаного у 2009 році, закінчується в кінці нинішнього року. При цьому значно змінилося законодавче поле, зокрема ЄС прийняв Третій енергетичний пакет, а українська сторона взяла на себе зобов’язання застосовувати європейське законодавство в енергетичній сфері в повному обсязі.

В ході попередніх переговорів сторони визначили чотири ключові питання для обговорення на експертному рівні – які обсяги газу будуть необхідні ЄС у наступні десятиліття, як застосування стандартів європейського законодавства в Україні вплине на майбутній контракт щодо транзиту російського газу в ЄС, питання сертифікованого оператора транзиту через Україну і як законодавство ЄС буде використано в механізмі визначення тарифів на транзит газу з Росії через Україну в ЄС.

Україна і європейська сторона, яка виступає посередником у цих переговорах, наполягають на тому, щоб новий контракт на транзит повністю відповідав європейському законодавству.

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]