Українські герої АТО взяли участь у марафоні Морської піхоти США. ВІДЕО

 

Українська команда ветеранів бойових дій, які зазнали поранень, уже втретє взяла участь у марафоні Морської піхоти США, який відбувся у Вашингтоні в неділю, 28 жовтня.

Українські воїни долали дистанцію 10 та 42 км.

Старт на обох дистанціях відбувався одночасно, однак у різних місцях. На коротшу дистанцію – неподалік Конгресу США в Вашингтоні, на повний марафон – біля Пентагону в Арлінгтоні. Фінішували всі учасники біля відомого меморіалу “Іводзіма”, присвяченого загиблим воїнам Морської піхоти США, передає “Укрінформ”.

На 10-кілометеровій дистанції участь від України взяли зокрема Олександр Дарморос, спецпризначенець Збройних сил України, від Нацгвардії – Андрій Бондарчук і Дмитро Полтавець, Юрій Козловський – військовослужбовець Держприкордонслужби України.

Марафонські 42 км подолали військовослужбовець ЗС України Павло Чайка та три ветерани – Руслан Попов, Богдан Ушарук і Олександр Попруженко.

Фото: ФБ Дмитро Котов

Дмитро Котов, який унаслідок підриву на міні в грудні 2016 року втратив обидві ноги, брав участь у забігу у Вашингтоні вже вдруге.
Торік він намагався подолати дистанцію на тестових протезах, але за 2 км дороги зрозумів, що дійти до фінішу не зможе через біль. Цього року подолав 10 км.

Серед інших наших учасників Попруженко втратив зір, Дарморос має ампутацію ноги і також втратив зір, прикордонник Козловський – також має ампутацію нижньої кінцівки.

У марафоні брали участь Власта Трояновська – дружина ветерана Попруженка, два співробітники посольства України, інші представники, які супроводжували українських військових.

Працівники посольства України у США та українська громада традиційно прийшли на марафон, щоб підтримати та повболівати за українських героїв.

“Вже втретє представляючи Україну на одній із найбільших військово-спортивних подій США, наші воїни подолали 10 та 42 км забігу, виборовши вісім медалей
Результати та нагороди не є головною метою міжнародного спортивного заходу, головна мета – це реабілітація учасників бойових дій та спілкування між ветеранами різних країн”, – інформує прес-служба української амбасади.

Як зазначили самі ветерани, своєю участю кожен член української команди хоче довести, що й після бойових дій готовий представляти Україну на міжнародних спортивних майданчиках та, не дивлячись на травми та поранення, показувати достойні результати.

“Мої осколочки дають мені адреналін і задають темп. Коли воно болить, хочеться просто добігти до кінця і все. Бігти, коли є команда і підтримка, неймовірно класно”, — розповів у коментарі “Голосу Америки” ветеран АТО Олександр Попруженко.

Марафон морської піхоти США проводиться традиційно наприкінці жовтня, починаючи з 1976 року, і збирає вже близько 30 тисяч учасників з усього світу. Це був уже 43-й такий забіг.
Команди українських воїнів АТО беруть участь у марафоні Морської піхоти США вже три роки поспіль.

Читайте також:
Команда поранених АТОвців вдруге пробігла Марафон морської піхоти США.
ФОТО, ВІДЕО

Блискучий підсумок Invictus Games: 20 медалей для України, 7 — золоті

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна