Регламентний комітет ВР визнав законним подання ГПУ на “регіонала” Колєснікова

 

Комітет Верховної Ради з питань Регламенту та організації діяльності парламенту визнав законним подання Генпрокуратури про притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Дмитра Колєснікова (фракція “Опозиційний блок”).
Як передає “Новинарня“, відповідне рішення було ухвалене на засіданні комітету в понеділок, 8 жовтня.

“Ми доходимо висновку, що подання, підтримане та внесене генеральним прокурором про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Колєснікова Дмитра Валерійовича, є законним, оскільки ініційоване і подане належним суб’єктом подання”, – оголосив рішення в.о. голови комітету Павло Пинзеник.

Таке рішення підтримали усі присутні на засіданні члени комітету за винятком депутата з “Опоблоку” Михайла Папієва, який не голосував через наявність конфлікту інтересів.

Водночас у комітету виникли застереження щодо достатньості доказів у поданні на депутата.

Генеральний прокурор Юрій Луценко звинуватив нардепа Колєснікова в тому, що у 2012 році той, як голова Державного агентства України з управління державними корпоративними правами та майном, підписав документи, якими незаконно із цілісного майнового комплексу державного підприємства “Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я. Ю. Осади” виділені та віднесені до соціальної сфери приміщення двох корпусів, що в подальшому дало змогу незаконно передати ці об’єкти до комунальної власності Дніпропетровської міської ради, унаслідок чого спричинено понад 16,7 млн. грн. збитків державним інтересам, тобто вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем).

Генпрокурор додав, що пізніше Дніпропетровська міська рада на аукціоні продала ці об’єкти товариству з обмеженою відповідальністю за суму менше 5 млн. грн., після цього промисловий потенціал підприємства був знищений, верстати вирізані, лабораторія фактично ліквідована, що фактично призвело до неможливості виконання державним підприємством свого оборонного завдання.

Генеральний прокурор підкреслив, що “діями Дніпропетровської регіональної прокуратури два корпуси повернуто до державної власності, зараз там відновлюючий виробничий цикл, і найближчим часом підприємство буде працювати на українську армію і оборону нашої країни”.

Під час виступу Луценка на засіданні Регламентного комітету сталася перепалка між ним та нардепом. Генпрокурор на підвищених тонах звинуватив Колесникова у зраді та в тому, що підприємство не змогло долучитися до випуску снарядів для “Смерчів” та “Ураганів”.

Депутат Дмитро Колєсніков у свою чергу зазначив, що на момент, коли він очолював Агентство, ці об’єкти не були в переліку стратегічних, а подання щодо нього є політичним переслідуванням.

Як інформувала “Новинарня“, 18 вересня генеральний прокурор Юрій Луценко повторно підписав та вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності нардепів Олександра Вілкула, Дмитра Колєснікова та Сергія Дунаєва.

Член Партії регіонів, Дмитро Колєсніков у 2010 році був міністром промислової політики в уряді Азарова. Надалі – голова Держагентства України з управління державними корпоративними правами та майном. У грудні 2012 року Агентство указом президента Януковича було реорганізувано назад в Мінекономіки.
У 2012-2014 роках Колєсніков очолював Дніпропетровську обласну державну адміністрацію.

Читайте також:
Парламент не погодився зняти недоторканність з “опоблоківця” Сергія Дунаєва

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна