Рада може почати розгляд законопроекту про зняття недоторканності вже в грудні

 

Верховна Рада ухвалила постанову “Про подальшу роботу над законопроектом про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)”.

Як зазначається в постанові, народні депутати можуть вносити пропозиції та поправки до законопроекту про зняття з них недоторканності (№7203), внесеного на розгляд ВР президентом, до 19 жовтня 2018 року включно.

Після цього проект змін до Основного закону надійде на розгляд та опрацювання комітетами з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради, з питань бюджету, з питань запобігання і протидії корупції та з питань європейської інтеграції пропозицій, а також комітету з питань правової політики та правосуддя.

Опрацювання комітетами має бути завершене 21 листопада.

Згідно з постановою, розгляд законопроекту про внесення змін до Конституції щодо недоторканності народних депутатів відбудеться не раніше, ніж через сім днів після надання народним депутатам відповідних висновків комітетів ВР.

Як повідомляла “Новинарня“, Верховна Рада направила два законопроекти на цю тему до КС 19 жовтня 2017 року під тиском протестних акцій.

7 червня 2018 року Конституційний Суд оприлюднив своє рішення щодо законопроекту №6773 авторства 158 народних депутатів, яким передбачено негайне (після ухвалення й набуття чинності відповідним законом) зняття недоторканності. Згідно з висновком КС, законопроект визнано таким, що відповідає Основному закону.

19 червня КС визнав конституційним також законопроект №7203, внесений на розгляд парламенту президентом. Якщо він буде ухвалений, стаття 80 Конституції звучатиме так: “Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп”.
Відповідні зміни набудуть чинності з 2020 року.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.
[sendpulse-form id="91944"]