Президентський законопроект про зняття депутатської недоторканності є конституційним – КСУ

 

Внесений президентом законопроект про зняття депутатської недоторканності з 1 січня 2020 року є конституційним. Такий висновок 19 червня надав Конституційний Суд України, повідомляє прес-служба КСУ.

Законопроект передбачає внесення змін до статті 80 Конституції. Якщо його приймуть, стаття звучатиму так: “Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп”. Зміни набудуть чинності з 2020 року. У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що питання щодо скасування недоторканності народних депутатів України досі залишається невирішеним і не втратило своєї актуальності.

“Конституційний Суд України підкреслює, що пропоновані Законопроектом зміни до статті 80 Конституції України не спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України, а отже, не суперечать вимогам частини першої статті 157 Конституції України”, – заявили у КСУ.

Крім того, законопроект містить пункт 2, що встановлює дату набрання чинності Законом України „Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)“. Зазначений пункт не передбачає скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина, не спрямований на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України, а отже, не суперечить вимогам частини першої статті 157 Конституції України.

Враховуючи викладене, Конституційний Суд України визнав таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України, законопроект про внесення змін до статті 80 Конституції України”, – додають у суді.

Висновок Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

Як повідомляла “Новинарня“, Верховна Рада відправила два законопроекти на цю тему до КС 19 жовтня 2017 року під тиском протестних акцій.

Другий законопроект, поданий депутатами, також є конституційним.

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна