17-річна киянка Дар’я Білодід стала наймолодшою чемпіонкою світу з дзюдо в історії

Українська дзюдоїстка Дар’я Білодід здобула золоту медаль чемпіонату світу з дзюдо, що проходить в Баку (Азербайджан).

Відтак 17-річна Білодід стала наймолодшою спортсменкою в історії, яка вигравала титул чемпіонки світу серед дорослих.

У фіналі ЧС-2018 у ваговій категорії до 48 кг киянка Білодід перемогла чемпіонку світу 2017 року японку Фуну Тонакі. Наша співвітчизниця виграла у досвідченої японки прийомом іппон, а це – дострокова перемога.

Українську спортсменку привітав із перемогою президент Петро Порошенко.

“Неймовірний результат! 17-річна Дар’я Білодід стала наймолодшою чемпіонкою світу з дзюдо. Вітаємо юну киянку та бажаємо успіху у досягненні спортивних вершин!” – ідеться в дописі на ФБ-сторінці глави держави.

Дар’я Білодід

Досі Дарина здобувала титули чемпіонки Європи серед дорослих, чемпіонки світу та – двічі – чемпіонки Європи серед кадетів.
Її батько – Геннадій Білодід, відомий український дзюдоїст, заслужений майстер спорту, учасник XXIX Літніх Олімпійських ігор у Пекіні (сьоме місце).