НАБУ затримало фігуранта справи про розкрадання пального МОУ, який ховався

 

Детективи Національного антикорупційного бюро затримали комерційного директора компанії-постачальника пального для потреб Міноборони у справі про розкрадання понад 149 млн. грн.

Як повідомляє прес-служба НАБУ, затримання підозрюваного відбулося в понеділок, 9 липня, під процесуальним керівництвом прокурорів САП.

Ідеться про топ-менеджера “Трейд Коммодіті” Володимира Гарькавого, зазначає “Українська правда”.

“Впродовж дев’яти місяців ця особа переховувалась від слідства — в листопаді 2017 року її оголошено в міжнародний розшук. Інформація про розшук підозрюваного опублікована ще торік восени на офіційному сайті МВС. Крім того, про цей факт окремо поінформовано Держприкордонслужбу. Натомість, із незрозумілих для НАБУ причин, при перетині 9 липня 2018 року підозрюваним державного кордону України співробітниками ДПСУ не вжито заходів до його затримання”, – йдеться в повідомленні.

У свою чергу в ДПСУ стверджують, що чоловіка не було в їхній базі, тому його пропустили.
“Термін перебування даного громадянина на контролі ДПСУ збіг ще у травні місяці, після цього ініціатор (НАБУ) не продовжував термін утримання даного громадянина на контролі по виїзду за кордон”, – пояснив “УП” речник ДПСУ Олег Слободян.

За даними слідства НАБУ, цей учасник злочину (Гарькавий), достовірно знаючи, що є підозрюваним, свідомо не повертався на територію України.

Проте 13 червня 2018 року сплив термін дії його паспорта громадянина України для виїзду за кордон, що унеможливлювало подальше перебування на території країн Європейського Союзу. Тому 9 липня 2018 року він змушений був повернутися в Україну. Причому державний кордон ця особа перетнула на підставі свідоцтва на повернення в Україну.

Цього ж дня підозрюваний з’явився до НАБУ, після чого його затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України та доправили до ізолятора тимчасового тримання.

Вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.

Зазначена особа, за версією слідства, є одним із учасників корупційної схеми, за якою Міноборони України впродовж 2016 року незаконно переплатило за поставлене йому пальне 149,339 млн. грн. Це було зроблено через механізм укладення додаткових угод, за якими безпідставно збільшено ціну закупівлі в середньому на 16% від початкової ціни.

Ще 31 жовтня 2017 року суд виніс ухвалу на затримання підозрюваного з метою приводу для участі в розгляді клопотання про застосування до нього запобіжного заходу. Проте, майже за півтора місяці до того, він, за даними ДПСУ, виїхав із країни і більше не повертався. Відповідно, виконати судову ухвалу було неможливо. Тому 19 жовтня 2017 року особу було оголошено у міжнародний розшук, а 11 листопада 2017 року йому передано письмове повідомлення про підозру.

НАБУ нагадує, що 28 березня 2018 року досудове розслідування стосовно підозрюваних в участі у корупційній схемі посадовців Міністерства оборони України було завершено. Наразі підозрювані та їхні захисники ознайомлюються з матеріалами справи. Матеріали стосовно дій двох підозрюваних — затриманого 9 липня 2018 року представника компанії та номінального директора комерційного підприємства, який перебуває у міжнародному розшуку, виділено в окреме провадження.

Як повідомляла “Новинарня“, в жовтні 2017 року Національного антикорупційного бюро викрили посадових осіб Міноборони на розтраті 149 млн. грн. при закупівлі в 2016 році палива для потреб армії. 11 жовтня були затримані зокрема генерал-лейтенант Ігор Павловський та директор департаменту держзакупівель Володимир Гулевич.
Суд обрав запобіжний захід спершу у вигляді домашнього арешту, а потім – особистого зобов’язання. При цьому міністр оборони залишив Павловського на посаді.

Ще двоє підозрюваних у справі – службовець відділу Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів і працівник Департаменту внутрішнього аудиту Міноборони.

Читайте також:
Звинувачений НАБУ заступник міністра оборони хоче швидшого суду,
щоб розбити “дуту справу”

За крадіжки в армії Порошенко пообіцяв відрубати руки

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна