У маріупольському лаунж-барі RedCups RDCP відомому офіцеру Держприкордонної служби Станіславу Кероду зламали щелепу після того, як він попросив меню українською мовою.
Як передає “Новинарня“, про це 18 червня повідомила громадська діячка, колишня заступник голови Одеської ОДА Соломія Бобровська.
За її словами, інцидент стався в неділю, 17 червня.
“Вчора в Маріуполі, коли Стас прийшов увечері в кав’ярню RedCups RDCP Lounge з колегами, охорона завалила Стаса на підлогу і тупо зламала йому щелепу. Все через прохання поважати клієнтів і дати меню українською мовою”, – написала Бобровська у “Фейсбуці“.
У коментарях вона підкреслила, що добре знає Станіслава, і він не міг спровокувати конфлікт у стані алкогольного сп’яніння.
“Він підполковник Держприкордонслужби. 14 років служить на східних кордонах України. Втратив дім, коли почалася війна. Виводив з усіх гарячих точок Донецької області своїх побратимів. Минулого року отримав орден Данила Галицького. Очолює пропускний пункт “Сартана”… Не раз лежав у шпиталі після обстрілів. Минулого року, внаслідок прямого влучання, під час мінометних обстрілів, його “база” згоріла. Починав відбудовувати все майже заново”, – зазначила Бобровська.
Вона звернулася до ЗМІ, аби надали розголос цій ситуації, до правоохоронців та ОДА, аби взяли справу під контроль, та до керівництва ДПСУ, щоб “тримати цю ситуацію в публічній площині і докласти всіх зусиль, щоб захистити честь і гідність військовослужбовця”.
Помічник голови ДПСУ Олег Слободян у коментарях повідомив, що вже триває службове розслідування.
“Але, наскільки мені відомо, конфлікт виник дійсно на мовному підґрунті“, – додав він.
Під дописом Бобровської засновник іншого відомого в Маріуполі кафе – “Ізба-читальня” – Богдан Чабан, відомий проукраїнською діяльністю, водночас виклав іншу версію конфлікту. За його словами, підполковник прийшов до лаунж-бару у компанії, яка була напідпитку.
“Молоді люди приїхали в заклад вже напідпитку. Так, попросили меню українською, так, його не виявилося в закладі. Після цього вони почали грубити персоналу, голосно нецензурно виражатися… Керівниця закладу українською мовою просила припинити поводитися зухвало і порушувати громадський порядок… Молоді люди не заспокоювалися, і їх попросили покинути заклад. Уже на вулиці молоді люди продовжували агресивно поводитися по відношенню до охорони, і після цього зав’язався конфлікт”, – написав Чабан.
Інші коментатори підкреслюють, що описане не є підставою, аби військовому охоронці ламали щелепу з такого приводу.
Читайте також:
Парад, концерт, презентація книги: “Азов” відзначить
річницю звільнення Маріуполя
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!