Корумповану екс-президентку Кореї Пак Кин Хе засудили до 24 років тюрми

 

Суд у Південній Кореї у п’ятницю, 6 квітня, засудив колишнього президента країни Пак Кин Хе до 24 років ув’язнення та штрафу в розмірі 18 мільярдів вон (майже 17 мільйонів доларів).

Раніше суд визнав її винною в хабарництві та зловживанні владою, передає “Радіо Свобода”.

Прокурори просили про 30-річне ув’язнення для 66-річної обвинуваченої та штраф у розмірі 118,5 мільярда вон (112 мільйонів доларів).

Як повідомляла “Новинарня“, парламент Південної Кореї проголосував за імпічмент президента 9 грудня 2016 РОКУ. Пак було відсторонено від обов’язків до моменту, поки своє рішення винесе Конституційний суд.

Пак Кин Хе проходиЛА як підозрювана у справі про корупцію. Розслідування почалося після публікацій в пресі матеріалів про зв’язки глави держави з Чой Сун Сіль – дочкою лідера релігійного культу “Церква вічного життя” (“Йонсеге”), що сповідує суміш християнства і традиційного корейського шаманізму.
Пак Кин Хе ще з юності тісно пов’язана з цією сектою, чим нібито й пояснювалася готовність слухатися в усьому Чой, яка фактично отримала контроль над рішеннями президентки.
Лунали обвинувачення, що саме під впливом Чой було прийнято рішення про закриття промислового регіону Кесон та повне припинення економічного співробітництва з КНДР.

Два фонди Чой Сун Сіль отримували пожертви від великих фірм – формально на розвиток спорту та пропаганду корейської масової культури за кордоном, а насправді гроші йшли в кишеню керівництва.

Коли скандальною ситуацією зацікавилися ЗМІ, був знайдений викинутий комп’ютер секретаріату Чой Сун Сіль, де містилися численні конфіденційні документи, які Пак Кин Хе передавала подрузі для ознайомлення і редагування, а також список дивних особистостей, які входили в найближче оточення президента, серед яких шаманки, ворожки, сектанти й жиголо.

На вулицях Сеула та інших міст пройшли багатотисячні маніфестації з вимогою відставки президента Пак. Справа також збудила громадський гнів проти найбільших у Південній Кореї родинних бізнес-конгломератів, відомих за назвою “чхеболь”.

Пак Кин Хе виступила із заявою, визнавши порушення і вибачившись перед нацією за те, що “створила цей національний хаос через свою неуважність”, а Сун Сіль була заарештована.

Остаточно Пак Кин Хе була усунута з посади 10 березня 2017 року, коли Конституційний суд Кореї підтвердив імпічмент. Відсторонена президентка була арештована.

Наприкінці серпня 2017 року суд у Південній Кореї за обвинуваченнями, пов’язаними з корупцією, посадив на п’ять років фактичного керівника групи Samsung – найбільшої бізнес-структури країни, обвинуваченого в наданні 36 мільйонів доларів як внесків до доброчинних фондів, якими керувала подруга президентки Чой Сун Сіль, в обмін на політичні вигоди.

Читайте також:
На виборах президента Південної Кореї перемагає прибічник зближення з КНДР

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.